NBA: „Wilki” z Minnesoty zagryzły Washington Wizards

Koszykarze Minnesoty Timberwolves pokonali u siebie drużynę Washington Wizards 120:98. Dla gospodarzy jest to 14 zwycięstwo w sezonie i daje im 10 miejsce w konferencji zachodniej. W ekipie gości Marcin Gortat grał 23 minuty. Polak rzucił 8 punktów, dołożył do tego 7 zbiórek i 3 asysty.

Po pierwszej połowie gospodarze schodzili do szatni, prowadząc 61:47. Ten wynik bardzo adekwatnie ukazuje zaangażowanie gości. Zarówno defensywne jak i ofensywne. Koszykarze z Minnesoty, rozjechali „Czarodziejów” w punktach z pomalowanego. Komunikacja po bronionej stronie parkietu , szczególnie w okolicach obręczy, pozostawiała wiele do życzenia.

Kolejny świetny mecz zagrał lider „Wilków”, Kevin Love. Amerykanin po pierwszej połowie miał na koncie 18 punktów i 7 zbiórek. Ostatecznie rzucił 25 punktów i zebrał 11 piłek. Dobre spotkanie rozegrał także Nikola Pekovic, który zanotował double double, 18 punktów i 10 zbiórek.

Dla naszego jedynaka, nie był to udany mecz. Polak otrzymał ograniczone minuty i nie miał okazji wykorzystać ich w 100 %. Zanotował skuteczność na poziomie 50%, oddając tylko 6 rzutów. Cieszyć może fakt aktywności na obu tablicach. Marcin zebrał 4 piłki w defensywie i 3 razy ponawiał akcję zespołu, notując 3 zbiórki ofensywne.

Następny mecz Waszyngton rozegra dziś w nocy. Wizards zmierzą się u siebie z Detroit Pistons. Warto nadmienić, iż „Czarodzieje” rozegrają to spotkanie bez jednego ze swoich najlepszych zawodników, Bradley’a Beal’a. Amerykanin zderzył się z jednym z koszykarzy Minnesoty i upadł na parkiet, trzymając się za lewe kolano. Prześwietlenie nie wykazało nic groźnego, jednak sztab trenerski będzie wiedział więcej dopiero po badaniu rezonansem magnetycznym. Beal opuścił już w tym sezonie 9 spotkań, ze względu na kontuzje.

W jednym ze spotkań drużyn konferencji zachodniej, Utah Jazz pokonało u siebie Los Angeles Lakers 105:103. Zdobywcą zwycięskich punktów był Derrick Favors. Dla młodego podkoszowego, to pierwszy game-winner w karierze. Amerykanin skończył mecz z dorobkiem 18 punktów i 14 zbiórek.