PŚ w biathlonie. Zwycięstwo Soukalovej, Guzik jedenasta

Gabriela Soukalova zwyciężyła w biegu na 12.5 km ze startu łączonego w Ruhpolding, w zawodach zaliczanych do biathlonowego Pucharu Świata. Czeszka, dzięki bezbłędnemu strzelaniu, wyprzedziła Niemki Franziskę Hildebrand i Laurę Dahlmeier. Najlepsza z Polek Krystyna Guzik finiszowała jedenasta.

Od początku o zwycięstwo walczyły zawodniczki, które zajmują czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przez większość wyścigu prowadziła wiceliderka – Marie Dorin Habert. Francuzka, mimo jednego pudła, prowadziła przez większość wyścigu, ale na ostatnim strzelaniu nie trafiła aż czterokrotnie, przez co straciła szansę na podium. 29-letnia biathlonistka zajęła w końcowym rozrachunku 9. miejsce.

Biathlon World Cup in RuhpoldingPech rywalki wykorzystały Gabriela Soukalova i Franziska Hildebrand, które do czwartej wizyty na strzelnicy były bezbłędne. Błędu nie popełniła liderka Pucharu Świata, natomiast Niemka musiała pokonać jedną karną rundę. Na metę Soukalova wkroczyła niezagrożona. Hildebrand biegła szybciej i regularnie odrabiała straty, jednak dystans do mety był zbyt krótki, żeby dogonić Czeszkę.

Podium uzupełniła Laura Dahlmeier, która musiała pokonać dwie karne rundy podczas całych zawodów. Na ostatnim okrążeniu Niemka okazała się lepsza od rodaczki – Maren Hammerschmidt – Norweżki Tiril Eckhoff oraz Białorusinki Nadzieżdy Skardino.

Biathlon World Cup in RuhpoldingZnakomicie do ostatniego strzelania rodziły sobie Polki. Jeszcze przed ostatnią pętlą w czołowej dziesiątce znajdowały się dwie nasze reprezentantki – Krystyna Guzik (7.) oraz Monika Hojnisz (9.). Strzelanie jak zawsze okazało się jednak zmorą biało-czerwonych i obie musiały pokonywać rundy karne. Hojnisz nie trafiła aż trzykrotnie i ostatecznie finiszowała na 21. pozycji. Guzik spudłowała dwa razy i spadła na 11. lokatę. Najbardziej doświadczona z naszych biathlonistek – Magdalena Gwizdoń – ukończyła zmagania na 14. miejscu.

Jutro, na zakończenie kilkudniowej rywalizacji w Ruhpolding, panie wystartują w biegu sztafetowym 4×6 km.