PŚ w biathlonie. Guzik pudło od podium, triumf bezbłędnej Wierer

Krystyna Guzik zajęła 11. miejsce w biathlonowym biegu indywidualnym na dystansie 15 km w Ruhpolding. Z pozostałych Polek punkty wywalczyły jeszcze Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz. Kolejny słaby występ odnotowała Weronika Nowakowska. Na najwyższym stopniu podium stanęła Dorothea Wierer.

Biathlon World Cup in RuhpoldingKluczem do sukcesu było dziś dla Włoszki bezbłędne strzelanie. Jej największe konkurentki odnotowały po jednym pudle. Drugie miejsce zajęła Kaisa Makarainen, trzecie Gabriela Soukalova, a czwarte Franziska Hildebrand. Spośród tej trójki w biegu najlepiej radziła sobie Finka, która do zwyciężczyni straciła blisko 55 sek. Niemal równo linię mety przekroczyły liderka Pucharu Świata i reprezentantka Niemiec. Lepsza w tym starciu okazała się Czeszka, która wyprzedziła konkurentkę w walce o podium o 0,9 sek.

Strzelanie nie było dziś mocną stroną biało-czerwonych. Spośród nich najlepiej radziła sobie Krystyna Guzik. 11. pozycja i strata nie przekraczająca dwóch minut może być dla niej satysfakcjonująca. Dwa „pudła” odnotowała dziś Magdalena Gwizdoń, a trzy Monika Hojnisz. Obu naszym zawodniczkom udało się zdobyć kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Formy z zeszłego sezonu wciąż nie może odzyskać Weronika Nowakowska. 47. lokata i cztery nietrafione strzały to zdecydowanie mniej niż oczekiwaliśmy od dwukrotnej medalistki ubiegłorocznych mistrzostw świata.