Premier League: Daley Blind daje remis United

Piłkarze Manchesteru United zremisowali na wyjeździe z West Bromwich Albion 2:2 w meczu kończącym 8. kolejkę angielskiej Premier League. W samej końcówce spotkania jeden punkt „Czerwonym Diabłom” zapewnił Holender Daley Blind.

Tym samym ekipa Louisa van Gaala wciąż pozostaje bez wyjazdowego zwycięstwa w bieżącym sezonie. Czerwone Diabły w czterech potyczkach rozegranych poza domem, trzykrotnie remisowały i raz schodziły z boiska pokonane. Aktualnie plasują się na szóstym miejscu w ligowych rozgrywkach z dorobkiem dwunastu punktów.

***

Wynik meczu na The Hawthorns otworzył w 9. minucie Stephane Sessegnon. Reprezentant Beninu dopadł do piłki zagranej przez Andre Wisdoma i mocnym strzałem z linii pola karnego pokonał bezradnie interweniującego bramkarza rywali. Po kilku nieudanych próbach goście w końcu doprowadzili do remisu, a miało to miejsce w 48. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Marouane Fellaini, który mierzonym uderzeniem z czternastu metrów trafił pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Boaza Myhilla.

Niewiele ponad kwadrans później The Baggies ponownie wyszli na prowadzenie. Chris Brunt świetnym prostopadłym podaniem obsłużył Saido Berahino, a ten w sytuacji sam na sam nie dał większych szans Davidowi De Gei. Kiedy wydawało się, że podopieczni Alana Irvine’a dopiszą do swojego konta komplet trzech punktów, wynik w 87. minucie ustalił Daley Blind. Dla 24-letniego Holenderskiego pomocnika była to debiutancka bramka w barwach Manchesteru United.

West Bromwich Albion – Manchester United 2:2

S. Sessegnon 9’ S. Berahino 65’ – M. Fellaini 48’ D. Blind 87’

WBA: Boaz Myhill – Andre Wisdom, Craig Dawson, Joleon Lescott, Sebastien Pocognoli – Craig Gardner, James Morrison – Graham Dorrans, Stephane Sessegnon (Youssouf Mulumbu 86’), Chris Brunt – Saido Berahino

Man Utd: David de Gea – Rafael da Silva, Phil Jones, Marcos Rojo, Luke Shaw – Daley Blind – Adnan Januzaj, Juan Mata (Radamel Falcao 72’), Ander Herrera (Marouane Fellaini 46’), Angel Di Maria (Ashley Young 76’) – Robin van Persie

Żółte kartki: James Morrison (WBA) oraz Daley Blind, Marcos Rojo (Man Utd)