Premier League. Chelsea zwycięskie na otwarcie – Costa trafia, Fabregas asystuje

Natychmiastowa odpowiedź na bramkę Scotta Arfielda i trzy gole zdobyte w ciągu dwudziestu minut pozwoliły londyńskiej Chelsea pokonać niżej notowane Burnley 3:1. Do siatki beniaminka trafiali Diego Costa, Andre Schuerrle i Branislav Ivanović. The Blues po pierwszej kolejce są na szczycie tabeli Premier League.

Na murawie od pierwszej minuty pojawiły się nowe nabytki klubu z niebieskiej części Londynu. Jose Mourinho desygnował do gry ściągniętego z Barcelony Cesca Fabregasa oraz sprowadzonego z Atletico Madryt Diego Costę. Między słupkami zagrał dziś wracający z wypożyczenia Thibaut Courtois, który wygrał rywalizację z Petrem Cechem. Na szpicy w ekipie Burnley pojawił się Lukas Jutkiewicz. Urodzony w Anglii zawodnik ma polskie korzenie, toteż w 2007 roku zadeklarował chęć gry w biało – czerwonych barwach.

Spotkanie rozpoczęło się od niemałej niespodzianki. Po bramce Scotta Arfielda prowadzenie objęli gospodarze. Szkot wykorzystał dobre dośrodkowanie Matthewa Taylora. Biernością i niezdecydowaniem pomogli mu dodatkowo defensorzy Chelsea. Przyjezdni ruszyli do ataku, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Jason Schakell niefortunnie przeciął wrzutkę Ivanovicia. Piłka odbiła się ostatecznie od słupka, a w siatce umieścił ją Diego Costa. Chwilę później podopieczni Jose Mourinho po raz drugi pokonali Toma Heatona. Wspaniałym podaniem Cesc Fabregas obsłużył Andre Schuerrle. Niemiec z ostrego kąta trafił do bramki Burnley. W 31. minucie po fatalnym błędzie defensywy gospodarzy, sam na sam z bramkarzem znalazł się Diego Costa. Hiszpan został przewrócony przez interweniującego golkipera, czego nie zauważył arbiter. Zamiast rzutu karnego, arbiter błędnie ukarał napastnika The Blues żółtą kartką. Chwilę później Turf Moor zapomniało o całej sprawie. Dośrodkowanie Fabregasa z rzutu rożnego golem wykończył Branislav Ivanović.

Druga odsłonę od dobrej akcji rozpoczęli piłkarze beniaminka. Spore problemy z obroną kolejnego strzału Arfielda miał Thibaut Courtois. Kontrolująca spotkanie Chelsea nie forsowała tempa gry. Niewiele działo się na murawie, a poczynań obu drużyn nie ożywili wprowadzeni po przerwie rezerwowi. Wśród nich największe wrażenie zrobił powracający po Londynu Didier Drogba. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zmienił na boisku Edena Hazarda. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a pewne zwycięstwo pozwoliło przyjezdnym usiąść w fotelu lidera Premier League.

Burnley FC – Chelsea Londyn 1:3 (1:3)

S. Arfield 14’ – D. Costa 17’ A. Schuerrle 21’ B. Ivanović 34’

Burnley: Tom Heaton – Keiran Trippier, Mike Duff, Jason Shackell, Ben Mee, Matthew Taylor (70’ Michael Kightly), Dean Marney, David Jones, Scott Arfield, Danny Ings (82’ Marvin Sordell), Lukas Jutkiewicz (70’ Ashley Barnes).

Chelsea: Thibaut Courtois – Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta, Cesc Fabregas, Nemanja Matić, Andre Schuerrle (78’ Willian), Oscar (82’ John Obi Mikel), Eden Hazard (84’ Didier Drogba), Diego Costa.