Arsenal zdobywcą Tarczy Wspólnoty

Zdobywca pucharu Anglii Arsenal Londyn pokonał mistrza kraju Chelsea Londyn 1:0 w meczu o Tarczę Wspólnoty, spotkaniu inaugurującym nowy sezon na Wyspach. W 24. minucie jedynego gola zdobył Alex OxladeChamberlain. Dla Kanonierów to czternaste takie trofeum w historii, a drugie z rzędu.

Chelsea v ArsenalStarcie między tymi drużynami miało szczególny wymiar dla Petra Cecha. Czeski bramkarz przez wiele lat bronił barw Chelsea, ale przed sezonem przeszedł do Arsenalu, gdyż miał dość bycia zmiennikiem Belga Thibauta Courtoisa.

Obaj trenerzy zaskoczyli kibiców obsadą linii ataku. Arsene Wenger desygnował do gry na szpicy nominalnego skrzydłowego Theo Walcotta, zaś Jose Mourinho zamiast na Diego Costę i Radamela Falcao postawił na Loica Remy’ego.

Chelsea v Arsenal Chelsea v Arsenal

Jedyny gol w tym meczu padł w 24. minucie. Po zagraniu od Walcotta i minięciu w polu karnym Cesara Azpilicuety – Alex Oxlade-Chamberlain pięknie przymierzył niemal w okienko i nie dał szans golkiperowi rywali. Chelsea miała kilka szans na wyrównanie. W 36. minucie Ramires niecelnie główkował z pięciu metrów. W 64. minucie w sytuacji sam na sam z Cechem znalazł się Eden Hazard, ale posłał piłkę ponad bramką. Arsenal w końcówce mógł zdobyć kolejne gole, jednak Courtois wyszedł zwycięsko z pojedynków z Santi Cazorlą oraz Kieranem Gibbsem.

Chelsea v Arsenal

Dla Kanonierów to drugie z rzędu zwycięstwo w starciu o Tarczę Wspólnoty, a czwarte trofeum zdobyte w ostatnich dwóch latach.