PlusLiga. Pewne zwycięstwo Skry

Siatkarze PGE Skry Bełchatów po raz drugi okazali się lepsi od Jastrzębskiego Węgla w meczu półfinałowym fazy play- off polskiej ligi siatkówki mężczyzn. Tym razem podopieczni Miguela Falasci pokonali rywali bardzo łatwo, nie tracąc seta.

Kibice zasiadający na trybunach hali w Bełchatowie oczekiwali na emocjonujące widowisko, chociażby takie, jakie mogli oglądać wczoraj. W pierwszej konfrontacji Skry i Jastrzębskiego, górą byli miejscowi. Do wygranej potrzebowali jednak aż pięciu setów.

Pierwsza połowa inauguracyjnego seta była dość wyrównana. Goście wypracowali minimalną przewagę, którą zdołali utrzymać do drugiej przerwy technicznej. Od tego momentu losy tej odsłony wzięli w swoje ręce zawodnicy Skry. Doprowadzili do remisu, a potem wyszli na skromne prowadzenie, które utrzymali do końca partii. Bełchatowianie wygrali 25:23.

Drugi set dobrze rozpoczęli gospodarze. Już na pierwszą przerwę techniczną schodzili z 3- punktową przewagą. Zdołali jeszcze odskoczyć przeciwnikom na dystans sześciu oczek. Jastrzębianie nie byli w stanie już do końca tej partii zagrozić rywalom i przegrali 20:25.

Trzecia odsłona tego spotkania przebiegała już wyraźnie pod dyktando graczy z Bełchatowa. Skra znakomicie spisywała się w polu zagrywki, asy serwisowe zaliczyli Conte oraz Antiga. Gdy po drugiej przerwie technicznej Gospodarze prowadzili 16:8, tylko nieliczni wierzyli jeszcze w odrodzenie podopiecznych Lorenzo Bernardiego. Cudu jednak nie było- miejscowi wygrali w tym secie 25:15, a w całym meczu 3:0.

Dzięki dzisiejszemu triumfowi Skra prowadzi w półfinałowej rywalizacji z Jastrzębskim Węglem już 2-0. Do finału Plusligi awansuje zespół, który jako pierwszy zwycięży w trzech spotkaniach.

Kolejne starcie tych zespołów już w najbliższą niedzielę w Jastrzębiu.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:23, 25:20, 25:15)
PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Kłos, Conte, Wrona, Antiga, Uriarte, Zatorski (libero) oraz Maćkowiak, Brdjović
Jastrzębski Węgiel: Łasko, Masny, Czarnowski, Kubiak, Gierczyński, Pajenk, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Marechal
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla PGE Skry