fot. DFB

Piłka nożna. Oficjalnie: Hansi Flick selekcjonerem reprezentacji Niemiec!

Stało się to, o czym głośno spekulowano już od dłuższego czasu. Hansi Flick został mianowany nowym selekcjonerem reprezentacji Niemiec. Kadrę obejmie po nadchodzących mistrzostwach Europy.


Tego można było się spodziewać. Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) oficjalnie ogłosił, że nowym selekcjonerem tamtejszej reprezentacji został Hansi Flick. 56-latek zastąpi na stanowisku Joachima Loewa po czerwcowo-lipcowych mistrzostwach Starego Kontynentu. Kontrakt obejmie mundial w 2022 roku oraz Euro 2024.

„Wszystko potoczyło się zaskakująco szybko. Jestem naprawdę szczęśliwy, że od jesieni będę pracował jako szkoleniowiec reprezentacji Niemiec. (…) Mamy wszelkie powody, by optymistycznie patrzeć na przyszłe turnieje, w tym domowe Euro w 2024 roku” – powiedział sam zainteresowany.

„Znam i cenię Hansiego Flicka, zarówno jako osobę, jak i trenera, ze względu na wiele udanych lat spędzonych z drużyną narodową. Od początku był na mojej liście życzeń” – dodał Oliver Bierhoff, dyrektor DFB.

Hansi Flick zadebiutuje w nowej roli 2 września eliminacyjnym meczem do mistrzostw świata z Liechtensteinem. Przypomnijmy, że już wcześniej pracował dla reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów. W latach 2006-2014 był w niej asystentem wspomnianego wcześniej Joachima Loewa. W tym czasie Niemcy przede wszystkim wywalczyli mistrzostwo świata (2014).

56-latek ostatnie półtora roku spędził natomiast w roli trenera Bayernu Monachium, z którym zdobył aż siedem trofeów. Między innymi sięgnął po triumf w Lidze Mistrzów (2020) oraz dwukrotnie wygrał Bundesligę (2020 i 2021).

Sport.RIRM

drukuj