Piłka nożna. Michał Helik z golem po ponad rocznej przerwie

Barnsley z Michałem Helikiem w składzie wygrało z Bristol City na zapleczu angielskiej ekstraklasy (2:0). Polski obrońca wpisał się na listę strzelców po raz pierwszy w bieżącym sezonie, a jego zespół przybliżył się do miejsca gwarantującego utrzymanie w lidze.

Barnsley bardzo szybko otworzyło wynik w spotkania. Już w 10. minucie golkipera rywali pokonał Carlton Morris. Niedługo potem wynik meczu ustalił Michał Helik. Dla Polaka było to trafienie po nieco ponad rocznej przerwie. Ostatni raz na listę strzelców wpisał się on bowiem 13 marca 2021 roku, kiedy to jego drużyna pokonała Bournemouth (3:2).
Dzięki wtorkowej wygranej podopieczni Poyi Asbaghiego zbliżyli się do miejsca gwarantującego utrzymanie w Championship. Obecnie z 28 punktami zajmują oni 22. miejsce i tracą zaledwie dwa „oczka” do Reading.

Mimo słabej dyspozycji Barnsley na zapleczu angielskiej ekstraklasy Michał Helik uznawany przez whoscored.com za jednego z najlepszych środkowych obrońców ligi. Dyspozycję 26-latka docenił Czesław Michniewicz, który powołał defensora do kadry reprezentacji Polski na najbliższe zgrupowanie. „Biało-Czerwoni” 24 marca zmierzą się w Glasgow ze Szkocją, a pięć dni później rozegrają finał baraży ze Szwecją lub Czechami.