fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Piłka nożna. Czesław Michniewicz nowym trenerem Legii Warszawa!

Szybko poznaliśmy następce zwolnionego kilka godzin temu Aleksandara Vukovicia na stanowisku trenera Legii Warszawa. Nowym opiekunem stołecznej ekipy został Czesław Michniewicz, a więc aktualny selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21.


Przypomnijmy, że w poniedziałek władze Legii poinformowały o zwolnieniu z funkcji trenera pierwszego zespołu Aleksandara Vukovicia [więcej tutaj]. Nazwisko jego następcy poznaliśmy raptem kilka godzin później. Został nim – jak można było się spodziewać – Czesław Michniewicz, który związał się dwuletnim kontraktem.

„Wszystko potoczyło się szybko, znalazłem się przy Łazienkowskiej dzięki ofercie prezesa Dariusza Mioduskiego i zgodzie prezesa Zbigniewa Bońka, za co serdecznie mu dziękuję. Najpierw dał mi szansę zaistnieć w PZPN-ie, teraz pozwolił mi pracować w Legii” – podkreślił szkoleniowiec chwilę po podpisaniu umowy.

„Uznaliśmy, że zmiana na stanowisku trenera pozwoli na szybszą poprawę gry drużyny, co jest niezbędne ze względu na nadchodzące mecze, decydujące o awansie do fazy grupowej Ligi Europy” – powiedział z kolei Dariusz Mioduski w oficjalnym oświadczeniu.

Co ważne, 50-latek do listopada będzie łączył pracę w Legii z posadą selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21. Już w najbliższy czwartek natomiast zadebiutuje w nowej roli meczem trzeciej rundy eliminacji do Ligi Europy z kosowską Dritą Gnjilane (godzina 20:30).

Sport.RIRM

drukuj