NBA: Wizards przegrali, dobry występ Gortata

Koszykarze Washington Wizards przegrali na własnym parkiecie z Denver Nuggets 74:75. Dobry występ zanotował Marcin Gortat. Polak zdobył 16 punktów, miał 8 zbiórek i 3 bloki.

W połowie trzeciej kwarty „Czarodzieje” wypracowali 12 – punktową przewagę nad Nuggets. Pozwolili jednak rywalom na odrobienie strat i w końcowym rozrachunku przegrali jednym punktem. W ostatnich sekundach szans na odwrócenie losów spotkania nie wykorzystali John Wall, Garrett Temple oraz Trevor Ariza. To jedenasta porażka Wizards w sezonie. Czarodzieje z dziewięcioma zwycięstwami zajmują siódme miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

Udany mecz zanotował Marcin Gortat. Polski środkowy zdobył 16 punktów i był drugim strzelcem zespołu. Łodzianin przebywał na parkiecie 38 minut. W tym czasie trafił 8 z 17 rzutów z gry, zebrał osiem piłek oraz miał dwie asysty i trzy bloki. 20 oczek dla Wizards rzucił John Wall, 14 dodał Trevor Ariza, a po 12 punktów i zbiórek zaliczył Trevor Booker.

W drużynie Nuggets najskuteczniejszy był Wilson Chandler, zdobywca 17 punktów. 16 oczek dorzucił Nate Robinson.

Kolejne spotkanie Wizards rozegrają w najbliższy piątek, gdzie na Philips Arenie podejmą trzeci zespół Konferencji Wschodniej – Atlantę Hawks.