NBA: Nowy trener, nowy początek?

Detroit Pistons zwolnili trenera 48h temu. Tymczasowym nowym trenerem „Tłoków” jest główny asystent byłego coacha. Suma summarum, koszykarze z Detroit pokonali jednego z pretendentów do tytułu, czyli San Antonio Spurs.  109:100.

Goście z San Antonio wyszli bez podstawowego centra, a taka sytuacja, zwłaszcza gdy naprzeciwko po głowach skacze Andre Drummond, nie jest komfortowa. Historią meczu były straty. „Ostrogi” popełniły 19 w cały spotkaniu,  co z kolei gospodarze zamienili na 26 łatwych punktów.

Detrot zwyciężyli dzięki przewadze na atakowanej desce i w poszczególnych matchupach, zwłaszcza blisko obręczy. Gospodarze wykonali niezłą obronę zwłaszcza przy linii za 3, gdzie ograniczyli San Antonio do 5 trafień.

Spurs bez Leonarda i Splittera wyglądali zupełnie nieatletycznie. Nie potrafili znaleźć odpowiedzi na indywidualne popisy Stuckeya i Jennigsa. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 48:59 dla Detroit. 3 kwarta okazała się kluczowa. Pistons uzyskali przewagę, której nie oddali do końca, mimo przegranej 4 ćwiartki 17:28.

6 z 9 zawodników Detroit, którzy wystąpili w tym meczu uzyskało 10 lub więcej punktów. Najwięcej rzucił rozgrywający, Brandon Jennigs. Amerykanin zaaplikował 21 oczek i rozdał 6 kluczowych podań. Greg Monroe uzyskał double double. 15 punktów i 10 zbiórek.

Dla San Antonio solidnie zagrał Marco Belinelli. Włoch zdobył 20 punktów, w tym czterokrotnie trafił za 3. Żaden zawodnik pierwszej piatki, nie zagrał dłużej niż 23 minuty.