NBA: Nieudany mecz Gortata, Rakiety wysadziły Wizards!

Koszykarze Washington Wizards ulegli we własnej hali „Rakietom” z Houston 107:114. Kolejne słabe spotkanie zanotował Marcin Gortat. Polak przebywał na parkiecie niespełna 20 minut. W tym czasie zdobył zaledwie 5 punktów oraz zaliczył 3 zbiórki i 3 asysty.

„Czarodzieje” choć faworytami spotkania nie byli, mogli pokusić się o zwycięstwo nad 6. drużyną Konferencji Zachodniej. O losach meczu zdecydowała 4. kwarta. Dzięki świetnej 2. odsłonie zawodnicy Houston przystępowali do niej z 15 – punktowym prowadzeniem. Ogromną przewagę szybko jednak roztrwonili. W ekipie Wizards raz za razem trafiali Kevin Seraphin, Trevor Ariza i John Wall. Wreszcie na 6 minut przed końcem prowadzenie gospodarzom dał Brazylijczyk Nene. Wtedy jednak obudził się James Harden. Amerykanin rzucił 8 oczek z rzędu, dzięki czemu na minutę przed końcową syreną to Rockets byli bliżej zwycięstwa. Szansy nie zmarnowali, a na skuteczne rzuty Bradleya Beala odpowiedzieli trafieniami Jeremiego Lina i Terrenca Jonesa.

W drużynie ze stolicy najskuteczniejszym zawodnikiem był Trevor Ariza. Amerykanin rzucił 23 punkty oraz zanotował 14 zbiórek. Niespełna 20 minut na parkiecie przebywał Marcin Gortat. Polski środkowy zdołał trafić w tym czasie zaledwie 2 z 4 rzutów z gry. Łącznie zdobył 5 oczek oraz 3 – krotnie zbierał i asystował. Wśród przyjezdnych do zdobytych 19 punktów aż 17 zbiórek dołożył Terrence Jones.

W pozostałych meczach kolejne zwycięstwa zanotowały ekipy Chicago Bulls, Denver Nuggets i New York Knicks. Następne spotkane „Czarodzieje” rozegrają na wyjeździe w Chicago. W tabeli Konferencji Wschodniej na prowadzeniu wciąż Indiana, Wizards są 6.