MŚ w kajakarstwie. Dwa srebra Polaków w konkurencjach nieolimpijskich

Dwa medale wywalczyli polscy kajakarze w trakcie piątkowych finałów mistrzostw świata w portugalskim Montemor. Srebro padło łupem Michała Łubniewskiego i Arsena Śliwińskiego w C2 200 m. Taki sam wynik – tyle, że w K2 1000 m – uzyskały Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek.

Przed rokiem w czeskich Racicach Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński wywalczyli srebro. Teraz mieli chrapkę na więcej, jednak silniejsi okazali się reprezentanci Białorusi. W finale nieolimpijskiej konkurencji C2 200 m biało-czerwoni finiszowali na drugiej pozycji. Do triumfatorów stracili 0,17 sek.

Sukcesu z mistrzostw Europy nie powtórzyły Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek. W Belgradzie nasza dwójka sięgnęła po złoto. Teraz Polki przegrały z Węgierkami – i to sporo, bo o prawie 4 sekundy. To i tak progres w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy biało-czerwony duet wywalczył brązowy krążek.

Polscy medaliści nie kończą swojej przygody z mistrzostwami świata. Kolejnych szans będą szukać w C2 500 m (w przypadku mężczyzn) oraz olimpijskiej konkurencji K2 500 m (to już panie).

Blisko podium byli dziś Vincent Słomiński i Mateusz Kamiński. Polacy – na olimpijskim dystansie C2 1000 m – zajęli czwartą lokatę. To poprawa o trzy pozycje w porównaniu do ubiegłego roku. Do brązu zabrakło 1,5 sekundy. Wygrali Niemcy.