MŚ 2022. Ekwador pokonuje Katar w meczu otwarcia

W historii mistrzostw świata jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby gospodarz przegrał mecz otwarcia. Katarczycy nie byli jednak w stanie podtrzymać serii i przegrali z Ekwadorem na stadionie Al Bayt (0:2).

Od początku spotkania inicjatywę przejęła reprezentacja Ekwadoru. Już w 3. minucie piłkarze z Ameryki Południowej pokonali golkipera rywali. Gol nie został jednak uznany ze względu na pozycję spaloną. Po kwadransie gry katarski bramkarz sfaulował rywala w polu karnym. Do wykonania „jedenastki” podszedł Enner Valencia. Napastnik pewnie wykorzystał szansę, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Po pół godzinie gry było już 2:0. Angelo Preciado dośrodkował w pole karne z prawej strony. Piłka trafiła wprost na głowę Valencii, który pewnym uderzeniem ponownie wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron obraz rywalizacji nie zmienił się. Wciąż Ekwador był stroną przeważającą. Z kolei Katar nie potrafił stworzyć poważnego zagrożenia. W 54. minucie Romario Ibarra przymierzył z okolicy szesnastego metra, ale czujny między słupkami był Al Sheeb. Z czasem tempo meczu znacznie się zmniejszyło. Choć można było zaobserwować pojedyncze zrywy po obu stronach boiska, nie przełożyło się już to na poważne zagrożenie. Ostatecznie więc podopieczni Gustavo Alfaro wygrali 2:0, odnosząc pierwsze zwycięstwo na mistrzostwach świata od 21 czerwca 2014 roku.

W drugim meczu grupy A w poniedziałek Senegal zmierzy się z Holandią.