fot. PAP/EPA

Argentyna piłkarskim mistrzem świata

Argentyna została piłkarskim mistrzem świata. Finałowy mecz z Francją był pełen zwrotów akcji i niezwykle zaciętej gry. O zwycięstwie zadecydowały dopiero rzuty karne.

To było spotkanie dwóch piłkarskich potęg:  Argentyny i broniącej tytułu mistrza świata Francji.

Obie drużyny już dwukrotnie stawały na piłkarskim podium mistrzostw świata.  Argentyna w 1978 i 1986 roku. Trójkolorowi triumfowali z kolei w 1998 i 2018 roku.

Argentyńczycy rozpoczęli mundial od sensacyjnej porażki  z Arabią Saudyjską, ale później spisywali się znakomicie – pokonali m.in. Polskę 2:0. Francuzi też zaliczyli jedną wpadkę przegrywając z Tunezją, jednak mieli już wówczas pewny awans i zagrali w rezerwowym składzie. W 1/8 finału pokonali biało-czerwonych 3:1.

W półfinałach obie ekipy nie miały większych kłopotów. Zwłaszcza ekipa z Ameryki Południowej, która pokonała broniącą tytuł wicemistrza świata Chorwację aż 3:0. Natomiast Francuzi  wygrali z rewelacją Mundialu Marokiem 2:0.

Dziś lepsi okazali się Argentyńczycy pokonując Francję. Mecz był bardzo zacięty. Argentyńczycy sięgnęli po puchar dopiero w rzutach karnych.  Na trzecim miejscu uplasowali się Chorwaci, którzy wczoraj pokonali Maroko 2:1.

Dzisiejszy finał mundialu miał także polskie akcenty. Głównym sędzią spotkania był Polak, Szymon Marciniak.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl