Mistrzostwa WTA. Falstart Agnieszki Radwańskiej

Agnieszka Radwańska od porażki rozpoczęła zmagania w turnieju Masters. W swoim pierwszym spotkaniu Polka przegrała z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową 5:7, 6:1, 5:7.


„Isia” do tegorocznego turnieju Masters przystąpiła jako obrończyni tytułu. Za swoją pierwszą rywalkę miała Swietłanę Kuzniecową, z którą nie mogła pochwalić się dobrym bilansem bezpośrednich meczów. Na szesnaście rozegranych dotąd konfrontacji krakowianka wygrała bowiem zaledwie cztery razy.

WTA Finals 2016 in SingaporeInauguracyjna partia początkowo należała do naszej zawodniczki. Kiedy w piątym gemie triumfowała „na sucho” po autowym ataku Rosjanki, prowadziła już 4:1 i wydawało się, że tak wypracowanej przewagi nie da sobie odebrać. Nic bardziej mylnego. 31-letnia tenisistka z Petersburga nie tylko doprowadziła do remisu, ale również potrafiła zachować więcej zimnej krwi w najważniejszych momentach pierwszej odsłony, między innymi dwukrotnie przełamując Radwańską. Seta zakończyła, gdy Polka w ostatniej akcji posłała piłkę w siatkę (5:7).

Kolejna partia miała bardziej jednostronny przebieg. Tym razem „Isia” nie pozwoliła Kuzniecowej na zbyt wiele, od pierwszych piłek niepodzielnie rządząc na korcie. Krakowianka dobrze serwowała, lepiej wytrzymywała długie wymiany, a dodatkowo – trzy razy odebrała podanie przeciwniczce. W efekcie drugiego seta zapisała na swoim koncie, pewnie zwyciężając 6:1.

WTA Finals 2016 in SingaporeTrzecia, decydująca, odsłona dostarczyła sporych emocji. Obie zawodniczki miały duży problem z utrzymaniem własnej zagrywki, w skutek czego dochodziło do licznych przełamań. Taki obrót sprawy doprowadził do dramatycznej końcówki, w której początkowo bliżej sukcesu była Polka. Nasza tenisistka serwowała bowiem przy stanie 5:4 i miała w górze meczbola, ale niestety ostatnie słowo należało do Rosjanki. Spotkanie dobiegło końca po niewymuszonym błędzie Radwańskiej (5:7).

Tym samym „Isia” od porażki rozpoczęła zmagania w Singapurze. Kolejny mecz krakowianka rozegra w środę. Wówczas zmierzy się z Hiszpanką Garbine Muguruzą.

***

Singapur, kort twardy, Grupa Biała:

Agnieszka Radwańska (Polska, 2) – Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 8) 5:7, 6:1, 5:7

Sport.RIRM

drukuj