fot. PAP/EPA

Mistrzostwa WTA. Awans Radwańskiej do półfinału!

Agnieszka Radwańska pokonała Karolinę Pliskovą 7:5, 6:3 i awansowała do półfinału turnieju Masters w Singapurze. W walce o finał Polka zmierzy się z aktualną liderką rankingu WTA Andżeliką Kerber.


Dla obu zawodniczek ostatnie grupowe starcie było meczem o wszystko. Zwyciężczyni pojedynku zyskiwała awans do najlepszej „czwórki” turnieju i szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego.

WTA Finals 2016 in SingaporeGra od początku była wyrównana. Dominowały długie wymiany piłek i spokój. „Isia” z wyczuciem przebijała piłkę na drugą stronę, czyhając na błędy rywalki. Ta była jednak na tyle czujna, że nie dała się wyprowadzić z rytmu, a w piątym gemie jako pierwsza przełamała krakowiankę (2:3). Radwańska szybko się pozbierała i doprowadziła do remisu 4:4 skutecznym returnem z bekhendu. Przy prowadzeniu 6:5 Polka uzyskała piłkę setową, którą również wykorzystała returnem – tym razem z forhendu.

WTA Finals 2016 in SingaporeDrugą odsłonę nasza reprezentantka zaczęła od przełamania już w drugim gemie. Pliskova nie chciała poddać się bez walki i odpowiedziała krakowiance tym samym, wyrównując stan rywalizacji (2:2), a następnie uzyskując przełamanie (2:3). Trzy wygrane gemy to wszystko, na co było stać Czeszkę, która zaczęła popełniać sporo błędów i tracić koncentrację. Rozstawiona z numerem 4. Pliskova psuła nawet najprostsze smecze, którymi mogła z łatwością odegrać się Polce. Radwańska, uzyskując sporą przewagę (5:3), kontrolowała rywalkę do końca i schodziła z kortu jako zwyciężczyni.

Dzięki zwycięstwu Radwańska zameldowała się w najlepszej „czwórce” Mistrzostw WTA. Polka zmierzy się w półfinale z Niemką Andżeliką Kerber, która, jako jedyna, pozostaje niepokonana w obecnej edycji turnieju Masters.

***

Singapur, kort twardy, Grupa Biała:

Agnieszka Radwańska (Polska, 2) – Karolina Pliskova (Czechy, 4) 7:5, 6:3

Sport.RIRM

drukuj