fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

ME w pływaniu. Męska sztafeta 4 x 100 m z brązem

Pierwszy dzień i pierwszy medal Polaków. Męska sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym sięgnęła po brąz mistrzostwa Europy w Glasgow. Biało-czerwoni popłynęli w składzie: Jan Świtkowski, Konrad Czerniak, Jakub Kraska i Kacper Majchrzak.


W eliminacjach Polacy uzyskali drugi wynik. Wtedy jednak miejsce Kacpra Majchrzaka zajął Jak Hołub. Już na tym etapie rywalizacji z dobrej strony pokazali się Włosi. To oni stoczyli później bój z Rosjanami, którego stawką było złoto. Ostatecznie szybsi okazali się nasi sąsiedzi z czasem 3:12,23.

Biało-czerwoni rozpoczęli nienajlepiej. Na półmetku rywalizacji plasowali się na 7. miejscu. Wtedy jednak ogromny talent pokazał Jakub Kraska. 18-latek wyprowadził zespół na drugą pozycję. Na finiszu Kacper Majchrzak dał się wyprzedzić jeszcze tylko reprezentantowi Włoch – Alessandro Miressiemu.

Pierwszego dnia mistrzostw łącznie odbyły się cztery finały. Na 400 m st. dowolnym 8. miejsce zajął Wojciech Wojdak. 9. była żeńska sztafeta 4 x 400 m kraulem w składzie: Katarzyna Wasick, Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska i Anna Dowgiert.

Sport.RIRM

drukuj