Paraolimpiada. Oliwia Jabłońska z brązowym medalem w pływaniu na 400 m stylem dowolnym!

Oliwia Jabłońska wywalczyła brązowy medal Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio na dystansie 400 metrów stylem dowolnym w klasie S10. „Chciałam pokazać, że moja praca przynosi efekty” – mówiła po zawodach pływaczka. To 16. medal „Biało-Czerwonych” wywalczony w stolicy Japonii.

Reprezentantka Polski w wyścigu finałowym uzyskała czas 4.33,20. Była słabsza jedynie od drugiej Węgierki Bianki Pap (4.29,83) oraz pierwszej Kanadyjki Aurelie Rivard, która pobiła rekord świata z czasem 4.24,08.

„Chciałam bardzo zdobyć ten medal i pokazać, że moja praca daje efekty i mam nadzieję, że będzie dawać w przyszłości” – powiedziała po zawodach Oliwia Jabłońska.

Jest to trzeci medal olimpijski zdobyty przez pływaczkę. Wcześniej zdobyła brąz w Londynie w 2012 roku oraz srebro w Rio de Janeiro w 2016 roku. Oba krążki zostały wywalczone na dystansie 100 metrów stylem motylkowym w klasie S10.

Jest to 16. medal wywalczony w stolicy Japonii przez „Biało-Czerwonych”. Paraolimpiada potrwa do 5 września.