LM. Dobry początek to za mało, Wisła wciąż bez zwycięstwa

Orlen Wisła Płock nie wykorzystała szansy na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w EHF Lidze Mistrzów. Choć Nafciarze prowadzili na wyjeździe z Flensburgiem 7:1, ostatecznie ulegli utytułowanym rywalom 20:22.

Po wysokiej porażce w Silkeborgu trudno było oczekiwać, że podopieczni Piotra Przybeckiego nawiążą wyrównaną walkę z niemieckim gigantem. Przed startem rozgrywek ekipa SG Flensburg-Handewitt była jednym z kandydatów do podium.

Początek meczu przyniósł niemałą sensację. Płocczanie dominowali na parkiecie i w ciągu dziesięciu minut zdołali zaaplikować rywalom siedem bramek. Skuteczni byli zwłaszcza Jose Guilherme de Toledo, Dmitrij Żytnikow oraz coraz lepiej czujący się w Wiśle chorwacki skrzydłowy Lovro Mihić (1:7).

Po przerwie na żądanie szkoleniowca gospodarzy spotkanie zaczęło nabierać rumieńców. Na dwa trafienia Lasse Svana odpowiedział Żytnikow. Bramki Mihicia i Michała Daszka pozwoliły Nafciarzom odskoczyć na cztery gole (6:10). Jeszcze przed przerwą Flensburg zniwelował większość strat. Do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 9:10.

Na początku drugiej odsłony miejscowi doścignęli Wisłę. Na nic zdały się doskonałe interwencje Rodrigo Corralesa i wyborna forma Lovro Mihicia. Sił wystarczyło płocczanom do stanu 16:16. Ostatni kwadrans należał do niemieckiego giganta, którego najjaśniejszym punktem był dzisiaj bramkarz Mattias Andersson. Oczekiwanych efektów nie przynosiły zwłaszcza rzuty z drugiej linii.

Swoich szans nie marnowali szczypiorniści Flensburga, którzy za sprawą Thomasa Mogensena objęli prowadzenie 19:16. Od tego momentu kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Zwyciężyli ostatecznie 22:20, a cenne dwa oczka pozwoliły im na awans na 4. pozycję w tabeli grupy A. Płocczanie z dorobkiem jednego punktu zajmują przedostatnią lokatę.