Liga Mistrzów. PSG i Tottenham pożegnały się z rozgrywkami

W środowych rewanżowych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów Tottenham bezbramkowo zremisował na własnym boisku z AC Milan, zaś Bayern na Allianz Arena pokonał Paris Saint Germain 2:0. Oznacza to, że z awansu mogą cieszyć się piłkarze z Mediolanu i Monachium.

Milan udawał się na mecz rewanżowy do Londynu ze skromną zaliczką z pierwszego spotkania, kiedy to pokonał Tottenham 1:0. Pierwsza połowa potyczki w Londynie – delikatnie mówiąc – nie zachwyciła. Obie ekipy skupiły się przede wszystkim neutralizowaniu poczynań rywala. Wartą odnotowania była sytuacja z 18 minuty, którą stworzyli sobie goście po rozegraniu rzutu wolnego. Piłka trafiła do Juniora Messiasa, który przyjęciem piłki wprowadził się w pole karne Kogutów, jednak jego uderzenie minęło bramkę w dość dużej odległości.

Nieco więcej okazji oba zespoły stworzyły sobie po przerwie. W 64. minucie solową akcję w polu karnym Milanu przeprowadził Pierre-Emile Hojbjerg, jednak ze strzałem Duńczyka poradził sobie Mike Maignan. Od 77 minuty Tottenham musiał grać w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartkę – a w konsekwencji czerwoną – ujrzał Cristian Romero. Najwięcej emocji przyniósł doliczony czas gry. Najpierw po centrze z rzutu wolnego groźnie główkował Harry Kane, jednak świetną interwencją popisał się Maignan. Kilka sekund później Włosi wyszli z szybką kontrą, po której uderzał Divock Origi, jednak piłka po strzale Belga trafiła w słupek. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który dał awans do ćwierćfinału drużynie Milanu.

W dość komfortowej sytuacji przed rewanżem znajdował się Bayern Monachium. Bawarczycy pokonali bowiem w pierwszym meczu 1/8 finału na wyjeździe PSG 1:0 i mieli za zadanie na własnym terenie postawić kropkę nad „i”. W pierwszych minutach kilka sytuacji stworzyli sobie paryżanie. Próbował Kylian Mbappe, jednak bez powodzenia. W 38 minucie po błędzie Yanna Sommera, który próbował dryblować we własnym polu karnym, piłkę do pustej bramki kopnął Vitinha, jednak uczynił to zbyt lekko, dzięki czemu Matthijs de Ligt zdołał wybić futbolówkę wślizgiem jeszcze przed linią bramkową. Swoją szansę przed przerwą miał jeszcze Leo Messi, jednak strzał Argentyńczyka w ostatniej chwili został przyblokowany przed obrońcę Bawarczyków.

W drugiej połowie PSG próbowało nadal atakować, ale również Bayern czekał na swoje szanse. W 60 minucie po dośrodkowaniu Eric Choupo-Moting skierował piłkę do siatki, jednak sędzia gola nie uznał, gdyż odgwizdał pozycję spaloną zamykającego akcję Thomasa Mullera. Chwilę później Kameruńczyk mógł już cieszyć się z prawidłowo zdobytej bramki. Marco Verratti stracił futbolówkę przed własnym polem karnym, Muller zagrał do Leona Goretzki, a ten podał do Choupo-Motinga, który dopełnił formalności z kilku metrów.

Goście byli blisko wyrównania za sprawą Sergio Ramosa, jednak świetną paradą po główce Hiszpana popisał się Sommer. W końcówce Bayern zadał rywalom kolejny cios. Znów piłkę stracił Marco Verratti, a kontrę Bawarczyków wykończył Serge Gnabry, ustalając wynik spotkania na 2:0 dla gospodarzy, którzy przypieczętowali swój awans do 1/4 finału Ligi Mistrzów.