Liga Mistrzów. Chelsea oraz Villareal uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów

Londyńska Chelsea i Villareal ostatnimi zespołami, które wywalczyły awans do ćwierćfinału bieżącej edycji Ligi Mistrzów. The Blues w rewanżowym meczu 1/8 finału pokonali na wyjeździe Lille 2:1. Z kolei piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej wygrali w Turynie z Juventusem 3:0.

Ekipa z Londynu udawała się na rewanż do Francji z solidną zaliczką. Chelsea wygrała bowiem pierwsze starcie z Lille 2:0, będąc drużyną zdecydowanie lepszą.

Mistrzowie Francji w drugim spotkaniu z The Blues zaprezentowali się dużo korzystniej. Ataki gospodarzy przyniosły skutek pod koniec pierwszej połowy. Piłkę ręką w swoim polu karnym zagrał Jorginho. Początkowo sędzia tego nie dostrzegł, lecz po obejrzeniu powtórki video podjął decyzję o podyktowaniu jedenastki dla Lille. Rzut karny na gola pewnie zamienił Burak Yilmaz. Goście odpowiedzieli bardzo szybko – w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Podanie Jorginho wykorzystał Cristian Pulisic, który precyzyjnie uderzył po długim rogu z ostrego kąta.

W drugiej części gry mistrzowie Francji ponownie mogli wyjść na prowadzenie, jednak po główce Xeki piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole. Większą skuteczność wykazali piłkarze z Londynu. W 71 minucie Mason Mount dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne rywali, a tam strzałem kolanem futbolówkę w bramce umieścił Cesar Azpilicueta. Chelsea pokonała Lille w meczu rewanżowym 2:1 i pewnie zameldowała się w najlepszej ósemce tegorocznej LM.

***

Ciekawiej zapowiadał się rewanżowy mecz 1/8 finału LM pomiędzy Juventusem a Villarealem. Piłkarze Starej Damy w pierwszym starciu – mimo bardzo szybko zdobytego gola – musieli zadowolić się ostatecznie remisem 1:1. Biorąc pod uwagę fakt, że w bieżącym sezonie nie obowiązuje już zasada premiowania goli zdobytych na wyjazdach, oznaczało to jeszcze więcej emocji.

Pierwsza połowa nie przyniosła goli, choć to Juventus mógł prowadzić. Jednak bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Geronimo Rulli, zaś po strzale Dusana Vlahovicia piłka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej części gry Stara Dama dalej próbowała zaskoczyć golkipera przyjezdnych, jednak bez powodzenia. Villareal nie potrafił stworzyć poważniejszego zagrożenia w ofensywie, jednak w 76. minucie przeprowadził akcję, po której przyznany mu został rzut karny. W polu karnym gospodarzy sfaulowany został Francis Coquelin, jednak sędzia Szymon Marciniak podyktował jedenastkę dopiero po przeanalizowaniu powtórki wideo. Karnego na gola zamienił Gerard Moreno, choć Wojciech Szczęsny był blisko obrony tego uderzenia. Kilka minut później Hiszpanie podwyższyli prowadzenie na sprawą Pau Torresa, który skutecznie sfinalizował zgranie piłki od jednego z partnerów po centrze z rzutu rożnego. W doliczonym czasie gry arbiter podyktował drugi w tym spotkaniu rzut karny dla gości – tym razem za zagranie ręką Mattijsa de Ligta. Tym razem do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Arnaut Danjuma. Holender się nie pomylił, ustalając rezultat tego spotkania na 3:0 dla Villarealu, pieczętując awans tej ekipy do ćwierćfinału.