Liga Konferencji Europy. Gent zakończył pucharową przygodę Rakowa

Raków Częstochowa nie zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Wicemistrzowie Polski w rewanżowym spotkaniu czwartej rundy eliminacji tych rozgrywek ulegli na wyjeździe belgijskiemu Gentowi 0:3.

Raków przed tygodniem sprawił dużą niespodziankę, pokonując Belgów 1:0, mimo że optyczną przewagę w tym spotkaniu posiadali rywale. Tym samym wciąż trwała znakomita passa Vladana Kovecevicia, golkipera częstochowian, bez straconej bramki w europejskich pucharach. To dawało nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie dwumeczu.

Już w 2 minucie rewanżu Raków miał znakomitą okazję na objęcie prowadzenia. Po dośrodkowaniu w pole karne gospodarzy z rzutu wolnego bliski zdobycia gola był Milan Rudnić, jednak bramkarz Gentu przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później zza pola karnego uderzał Marcin Cebula, jednak zbyt lekko, by sprawić problemy golkiperowi Belgów. W kolejnych minutach miejscowi zdecydowanie przejęli inicjatywę. Bezbramkowy remis utrzymywał się głównie za sprawą Kovacevicia, który popisał się kilkoma znakomitymi paradami. Gent nie odpuszczał i dopiął swego tuż przed przerwą. Z najbliższej odległości piłkę do bramki gości wepchnął Farik Tissoudali.

Po przerwie napór Belgów nie zwalniał. W efekcie podwyższyli oni prowadzenie w 70. minucie. Na listę strzelców wpisał się dobrze znany kibicom ekstraklasy Vadis Odjidja-Ofoe, który uderzeniem lewą nogą zza pola karnego w długi róg bramki nie dał szans golkiperowi Rakowa. Kilkadziesiąt sekund później wicemistrzowie Polski przegrywali już trzema bramkami. Do wybitej przez częstochowskich obrońców futbolówki doszedł przed szesnastką Julien de Sart i płaskim strzałem zdobył gola na 3:0, ustalając wynik spotkania. Raków przegrał w dwumeczu z Gentem 1:3, ale swojej postawy w debiucie w europejskich pucharach nie musi się wstydzić.