Liga Europy. Lech zmarnował swoją szansę, bramkowy remis z Utrechtem nie dał awansu

Lech Poznań odpadł w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy. Podopieczni Nenada Bjelicy zremisowali przed własną publicznością z FC Utrecht 2:2, a do awansu do kolejnej rundy zabrakło Kolejorzowi jednego gola.

Gospodarze mentalnie na początku spotkania jeszcze zostali w szatni, ponieważ dali się zaskoczyć rywalom już w pierwszej akcji meczu. Dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło wprost na głowę niepilnowanego Gyrano Kerka, który nie miał problemu z pokonaniem Matusa Putnocky’ego. Stracony gol podziałał na piłkarzy Lecha mobilizująco. Kolejorz przejął inicjatywę, starając się narzucić gościom swoje warunki gry. W 21. minucie rzut wolny wykonywał Radosław Majewski. Po jego strzale piłka minimalnie poszybowała nad bramką Utrechtu.

Chwilę później kibice na stadionie przy Bułgarskiej mogli cieszyć się z wyrównującego trafienia miejscowych. Radosław Majewski chciał uderzać, a z zagrania wyszło podanie do Christiana Gytkjaera, który umieścił futbolówkę w siatce. Należy jednak wspomnieć, że gol nie powinien zostać uznany, albowiem w momencie podania Duńczyk znajdował się na wyraźnym spalonym.

W 41. minucie swoją okazję mieli Holendrzy. Na piętnastym metrze dużo miejsca miał Urby Emanuelson, jednak posłał piłkę obok poznańskiej bramki. Tuż przed przerwą z rzutu wolnego strzelił Radosław Majewski, lecz David Jensen był na posterunku.

Na początku drugiej połowy kilka okazji stworzył sobie Utrecht. W 52. minucie Matus Putnocky interweniował tak, że futbolówka trafiła pod nogi rywala, ale ten nie zdołał wykorzystać okazji. Podopieczni Nenada Bjelicy odpowiedzieli pudłem Christiana Gytkjaera. W 70. minucie czerwoną kartkę za faul na Macieju Makuszewskim ujrzał Ramon Leeuwin i od tego momentu Holendrzy musieli grać w osłabieniu.

Wydawało się, że poznaniacy nie zmarnują takiej szansy. Napór Kolejorza trwał, jednak nie przyniósł kolejnego trafienia. Co gorsza, w 89. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni za sprawą Zakarii Labyada. W tym momencie gospodarze do awansu potrzebowali dwóch bramek. Już w doliczonym czasie gry w poprzeczkę „główkował” Deniss Rakels. Chwilę potem do siatki trafił po raz drugi Christian Gytkjaer, ale na zdobycie gola na 3:2 zabrakło czasu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Wobec bezbramkowego remisu w pierwszym meczu, Lech pożegnał się z Ligą Europy już na etapie trzeciej rundy eliminacyjnej.