Liga Europejska. Sevilla i Liverpool w wielkim finale!

Liverpool i Sevilla zmierzą się w Bazylei w finale Ligi Europejskiej. W rewanżowym spotkaniu The Reds z nawiązką odrobili straty z pierwszego pojedynku i pokonali u siebie Villarreal 3:0. Podopieczni Unaia Emery’ego zwyciężyli przed własną publicznością z Szachtarem Donieck 3:1. Asystę przy trafieniu Kevina Gameiro zaliczył Grzegorz Krychowiak.

Sevilla FC – Szachtar Donieck 3:1 (1:1)
Kevin Gameiro 9’ 47’ Mariano 59’ – Eduardo da Silva 44’

Przed meczem najwięcej mówiło się o ewentualnym trzecim z rzędu finale Andaluzyjczyków. Podopiecznych Unaia Emery’ego od historycznego wyczynu dzieliły zaledwie dwa kroki. W pierwszym składzie hiszpańskiej ekipy pojawił się dziś Grzegorz Krychowiak.

Sevilla FC vs FC Shakhtar DonetskJuż w 9. minucie do siatki trafił Kevin Gameiro. Francuz przejął piłkę na trzydziestym metrze od bramki i w sytuacji sam na sam z Andrijem Piatowem dał prowadzenie swojej drużynie. W 43. minucie minimalnie nad poprzeczką główkował Grzegorz Krychowiak. Chwilę później oko w oko z Davidem Sorią stanął Eduardo da Silva, który z zimną krwią doprowadził do remisu.

Sevilla FC vs FC Shakhtar DonetskTuż po przerwie gola na 2:1 wywalczył Gameiro. Napastnik gospodarzy, po podaniu Krychowiaka, minął Piatowa i wbił futbolówkę do pustej bramki. W 59. minucie drużyna z Donbasu była już na kolanach. Z dwudziestu pięciu metrów huknął Mariano, a golkiper przyjezdnych nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Andaluzyjczycy kontrolowali mecz do ostatniego gwizdka i nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa.

Sevilla wywalczyła awans do finału i stanie przed szansą na trzeci z rzędu triumf w tych rozgrywkach.

Wynik pierwszego meczu: 2:2

Awans: Sevilla FC

Liverpool FC – Villarreal CF 3:0 (1:0)
Bruno Soriano 7’(sam.) Daniel Sturridge 63’ Adam Lallana 81’

Villarreal rzutem na taśmę zapewnił sobie skromną zaliczkę przed rewanżem (1:0). Liverpool już wcześniej udowodnił jednak, że jest niesamowicie groźny, eliminując w ćwierćfinale rewelacyjną Borussię Dortmund.

Liverpool FC vs FC VillarrealChoć spotkanie od początku kontrolowali gospodarze, to Hiszpanie jako pierwsi zagrozili ich bramce. Z dogodnej pozycji przymierzył Mario Gaspar, ale piłkę zdołał sparować Simon Mignolet. Chwilę później na prowadzenie wyszli The Reds. Do siatki po dośrodkowaniu Roberto Firmino trafił defensor Żółtej Łodzi Podwodnej Bruno Soriano. W 24. minucie po centrze z rzutu rożnego minimalnie niecelnie główkował Emre Can. Kolejne fragmenty meczu stały pod znakiem szybkiej gry, ale żadna z drużyn nie potrafiła realnie zagrozić przeciwnikom.

Liverpool FC vs FC VillarrealW 63. minucie w szesnastkę zagrał Philippe Coutinho. Tam dobrze odnalazł się Daniel Sturridge, który szybko się odwrócił, poprawił sobie futbolówkę i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera gości. Dwadzieścia minut przed końcem druga żółtą kartkę otrzymał Victor Ruiz. The Reds wykorzystali swoją przewagę i zdominowali rywali. Swojej szansy szukał także Roberto Firmino. Brazylijczyk przymierzył zza pola karnego, ale na posterunku był Alphonse Areola. W końcówce zwycięstwo podopiecznych Juergena Kloppa przypieczętował Adam Lallana, a kibice mogli świętować awans.

Wynik pierwszego meczu: 1:0 dla Villarrealu

Awans: Liverpool FC