Liga Europejska: Ruch z nadzieją na awans

Dziś o godzinie 18:00 rozpocznie się rewanżowe spotkanie w ramach III eliminacji Ligi Europejskiej pomiędzy duńskim Esbjerg fb a Ruchem Chorzów. Wynik pierwszego meczu rozegranego w Gliwicach (0:0) sprawia, że kwestia awansu pozostaje sprawą otwartą.

Rozegrane przed tygodniem spotkanie na stadionie w Gliwicach zakończyło się bezbramkowym remisem. Ten rezultat stawia w nieco lepszej sytuacji gospodarzy. Za podopiecznymi trenera Nielsa Frederiskena przemawia nie tylko atut własnego boiska, lecz przede wszystkim silniejsza personalnie kadra. Duńczycy mają lepszych zawodników niemal na każdej pozycji, a sam fakt, że w ubiegłym sezonie swoją przygodę z Ligą Europejskią zakończyli dopiero na etapie fazy pucharowej jest wielce wymowny. Niebiescy z pewnością nie są faworytem tej potyczki, ale nie stoją na straconej pozycji. Piłkarzom Jana Kociana do awansu wystarczy nawet bramkowy remis i niespodzianka może stać się faktem.

W Danii trzecia drużyna poprzedniego sezonu T-Mobile Ekstraklasy wystąpi praktycznie w najsilniejszym składzie. W dzisiejszym meczu zabraknie jedynie kontuzjowanego Artura Gieragi. Pod znakiem zapytania stoi dyspozycja Michała Szewczyka, który w ostatnim czasie narzekał na ból pleców. Natomiast w ekipie Esbjerga jedyną niewiadomą pozostaje dyspozycja Henrika Andreasena.

Esbjerg fB  Ruch Chorzów, czwartek (07.08.2014), godz. 18:00

Przewidywane składy:

Esbjerg fB: Dubravka – Jakobsen, Laursen, Askou, Knudsen – Gomes, Andersen, Nielsen, Fellah – Pusić, van Buren

Ruch Chorzów: Kamiński – Szyndrowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel – Kowalski, Surma, Babiarz, Starzyński, Zieńczuk – Kuświk

Sędzia: Kristo Tohver (Estonia)

Pierwszy mecz: 0:0

Sport/RIRM

 

drukuj