fot. twitter.com/FISskijumping

LGP w Klingenthal. Finał sezonu odwołany, skoczkowie przegrali z wiatrem

Z powodu zbyt silnego wiatru odwołano ostatni konkurs tegorocznej Letniej Grand Prix w niemieckim Klingenthal. Triumf w całym cyklu już wcześniej zapewnił sobie Rosjanin Jewgienij Klimow.


Pogoda od początku dnia torpedowała przeprowadzenie zawodów na Vogtland Arena. Najpierw jury musiało zrezygnować z serii próbnej. Następnie trzykrotnie przesuwano godzinę rozpoczęcia pierwszej rundy zmagań. Ostatecznie – tuż przed 16:00 – konkurs został odwołany.

Tym samym 25. edycję Letniej Grand Prix wygrał Jewgienij Klimow. Rosjanin triumfował po drodze w Courchevel i sześć razy stanął na podium. Drugiego w całym cyklu Niemca Karla Geigera wyprzedził o sto trzydzieści dziewięć punktów.

Na trzeciej pozycji sklasyfikowano najlepszego z Polaków, Piotra Żyłę. Tuż za podium znalazł się Kamil Stoch, ósme miejsce zajął Dawid Kubacki, a dziewiąte Stefan Hula. Z niezłej strony zaprezentowali się jedenasty Jakub Wolny i piętnasty Maciej Kot.

Letni Puchar Narodów zakończył się zdecydowanym zwycięstwem biało-czerwonych, którzy uzbierali o blisko pięćset osiemdziesiąt oczek więcej od drugich w klasyfikacji generalnej Japończyków. Na trzeciej lokacie uplasowali się reprezentanci Niemiec.

Nowy sezon Puchar Świata rozpocznie się 16 listopada (piątek) bieżącego roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Tego dnia odbędą się kwalifikacje do niedzielnych indywidualnych zmagań. Na sobotę zaplanowano z kolei konkurs drużynowy.

***

Końcowa klasyfikacja generalna Letniej Grand Prix 2018:

1.   Jewgienij Klimow (Rosja) – 555 pkt.
2.   Karl Geiger (Niemcy) – 416 pkt.
3.   Piotr Żyła (Polska) 382 pkt.
4.   Kamil Stoch (Polska) 376 pkt.
5.   Daniel Huber (Austria) – 305 pkt.
6.   Killian Peier (Szwajcaria) – 299 pkt.

8.   Dawid Kubacki (Polska) 257 pkt.
9.   Stefan Hula (Polska) 197 pkt.
11. Jakub Wolny (Polska) 166 pkt.
15. Maciej Kot (Polska) 113 pkt.

Sport.RIRM

drukuj