Kolumbia pewnie pokonała Urugwaj i o półfinał zagra z Brazylią!

Kolumbia pokonała Urugwaj 2:0 w meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. Dwie bramki dla „Los Cafeteros” zdobył James Rodriguez. Ozdobą spotkania było pierwsze trafienie pomocnika AS Monaco, aspirujące do najpiękniejszego gola mundialu.

Od początku meczu na boisku dominowali Kolumbijczycy, jednak nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Fernando Muslery. W 12. minucie golkiper Galatasaray na raty złapał futbolówkę po strzale Camilo Zunigi. Po pół godzinie gry prowadzenie swojej drużynie zapewnił James Rodriguez. Zawodnik AS Monaco przyjął piłkę na klatkę piersiową i huknął zza pola karnego, nie dając żadnych szans Muslerze. Jeszcze przed przerwą dogodne sytuacje do zdobycia gola stworzyli Cavani i Gonzalez, jednak za każdym razem dobrze między słupkami interweniował David Ospina.

Drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli „Los Cafeteros”. Po wymianie podań w polu karnym Urugwaju, piłka wylądowała pod nogami Rodrigueza, który wpakował ją do siatki. 2:0 dla Kolumbii! Oscar Tabarez próbował odwrócić losy spotkania, wprowadzając na murawę Christiana Stuaniego i Gastona Ramireza. Urusi przejęli inicjatywę, jednak nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego Ospiny. Najlepszą okazję do tego zmarnował w 79. minucie Maxi Pereira, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Nice. Do końca wynik nie uległ już zmianie, a w ćwierćfinale znaleźli się podopieczni Jose Pekermana.

To największy sukces w historii występów Kolumbii na mistrzostwach świata. 8. drużyna rankingu FIFA w walce o najlepszą czwórkę zmierzy się z Brazylią. W klasyfikacji strzelców na pierwsze miejsce wysunął się James Rodriguez, który we wszystkich dotychczasowych meczach zdobywał przynajmniej jedną bramkę.

Kolumbia – Urugwaj 2:0 (1:0)
J. Rodriguez 28’ 50’
Kolumbia: David Ospina – Camilo Zuniga, Cristian Zapata, Mario Yepes, Pablo Armero – Juan Cuadrado (81’ Fredy Guarin), Abel Aguilar, Carlo Sanchez, James Rodriguez (85’ Adrian Ramos) – Teofilo Gutierrez (68’ Alexander Mejia), Jackson Martinez.
Urugwaj: Fernando Muslera – Martin Caceres, Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Alvaro Pereira (53’ Gaston Ramirez) – Maxi Pereira, Cristian Gonzalez, Egidio Arevalo, Alvaro Gonzalez (67’ Abel Hernandez) – Edinson Cavani, Diego Forlan (53’ Christian Stuani).