Jan Ziobro: W Zakopanem najlepsze warunki w tym sezonie

Reprezentant Polski w skokach narciarskich Jan Ziobro po wczorajszych seriach próbnych i kwalifikacjach bardzo chwalił sobie przygotowanie Wielkiej Krokwi do konkursu i warunki, jakie panują na skoczni w Zakopanem.


Warunki powiedziałbym najlepsze w tym sezonie ze wszystkich konkursów. Jest praktycznie bezwietrznie lub delikatny ruch powietrza z tyłu, ale jest naprawdę elegancko – zaznaczał skoczek.

Jan Ziobro, który we wczorajszych konkursach zajął dwudzieste miejsce po skoku na odległość 124 m [zobacz więcej], był w miarę zadowolony ze swoich poczynań, również tych treningowych. Chociaż przyznał oczywiście, że najlepszy był ten skok z kwalifikacji. Ponieważ belka był ustawiona niżej niż na treningach a mimo to udało mu się osiągnąć porównywalną odległość.

Może nie jest to jeszcze Jan Ziobro 100%, bo na pewno nie jest ale jest już całkiem nieźle. Dzisiaj było całkiem nieźle. Na pewno jednak stać mnie na to żeby skakać dużo lepiej, […] ale cieszę się z tego, co jest. Bo nic innego mi nie pozostało – mówił w swoim stylu podopieczny Łukasza Kruczka.

Ziobro przyznał, że osobiście pracuje szczególnie nad swoją pozycją dojazdową.

Jeszcze do końca nie udało mi się jej dopracować. Jeżeli ta pozycja będzie optymalnie wypracowana to będziecie mnie widzieć takiego jak w Engelbergu na pierwszym miejscu i wtedy powiem, że ta pozycja jest wypracowana Dopóki nie będę stał na podium to ta pozycja nie będzie wypracowana – przyznawał skoczek.

Ziobro podkreślił, że Wielka Krokiew ma w sobie coś szczególnego i widać było to po skokach reprezentantów Polski, którzy zdominowali – można powiedzieć – rywalizację szczególnie na drugim treningu i w kwalifikacjach.

Jesteśmy u siebie, znamy tą skocznie na wylot, na niej trenujemy. Są tu swoi ludzie, czyli kibice, którym dziękujemy, że tak licznie przychodzą nas dopingować. Dzięki nim ta atmosfera jest całkiem inna. Jesteśmy niesieni tym dopingiem i po prostu im za to dziękujemy – mówił reprezentant Polski.

Sport.RIRM

drukuj