IO w Tokio 2020. Drugie zwycięstwo Polaków w koszykówce 3×3

Polscy koszykarze 3×3 wygrali z reprezentacją Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (21:16) w swoim czwartym meczu turnieju olimpijskiego w Tokio. To ich drugie zwycięstwo w igrzyskach. Wcześniej w niedzielę przegrali z Serbią (12:15).

Mecz z rywalem, który po trzech meczach legitymował się takim samym bilansem (1-2), rozpoczął się niekorzystnie dla „Biało-Czerwonych”. Przeciwnicy uzyskali trzy punkty przewagi (3:0, 4:1) i dopiero po niespełna trzech i pół minutach gry podopieczni trenera Piotra Renkiela wyszli na pierwsze w meczu prowadzenie (8:7).

Po pięciu minutach i dwupunktowym rzucie Michaela Hicksa było 12:11 dla Polaków, którzy w decydujących fragmentach spotkania zagrali jeszcze bardziej zespołowo i bez problemu zwyciężyli. Bohaterem zespołu w ataku okazał się bezbłędny w rzutach z dystansu Paweł Pawłowski, który zdobył 8 punktów. Wsparł go Przemysław Zamojski – 7 punktów. Michael Hicks, tym razem częściej dzielący się piłką z kolegami, uzyskał 4, a Szymon Rduch 2 punkty.

Polacy mają teraz bilans 2-2 i za sobą przegrane spotkania z dwoma największymi faworytami. W sobotę ulegli Łotyszom (14:21) i pokonali po dogrywce Japończyków (20:19). W poniedziałek zagrają z Chinami (godz. 12.05) i Holandią (godz. 15.25). Natomiast we wtorek zmierzą się z Belgią (godz. 7.40). W przypadku awansu tego samego dnia rozegrają mecz ćwierćfinałowy.

Gra się systemem każdy z każdym. Dwa czołowe zespoły po siedmiu rundach spotkań awansują bezpośrednio do półfinału, dwa ostatnie odpadają. Drużyny z miejsc 3. i 6. oraz 4. i 5. zagrają w dwóch ćwierćfinałach o prawo gry o medale.