IO w Rio 2016. Wynik z Aten, Pekinu i Londynu powtórzony – jest dziesiąty krążek!

Udany rzut w ostatnim podejściu o długości 77,73 m zagwarantował Wojciechowi Nowickiemu brązowy medal igrzysk w Rio (rzut młotem). Polak męczył się w kole niemal przez cały konkurs, spalił trzy podejścia, jednak ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium, udanie zastępując wielkiego faworyta do złota – Pawła Fajdka.


Jest dziesiąty medal Polaków w Brazylii! Gdy na eliminacjach olimpijskie zmagania zakończył Paweł Fajdek, a siatkarze polegli w rywalizacji ze Stanami Zjednoczonymi, z utęsknieniem wyczekiwaliśmy kolejnych udanych startów Polaków. Sprawy w swoje ręce wzięli ci, na których nikt nie stawiał. W zapasach po brąz sięgnęła Monika Michalik, w pięcioboju Oktawia Nowacka, zaś teraz przyszła pora na dobry występ będącego w cieniu Pawła Fajdka – Wojciecha Nowickiego.

Wojciech NowickiNasz młociarz rozpoczął od dalekiej, jednak – zdaniem sędziów – spalonej próby powyżej 75 m. Później musiał zagwarantować sobie miejsce w czołowej ósemce, dające prawo do trzech kolejnych szans. Udało się! 74,97 m wystarczyło do awansu. Emocje były coraz większe, o czym świadczyły dwa kolejne spalone podejścia Nowickiego. Polak zmobilizował się na ostatni rzut – uzyskał 77,73 m, co dało mu trzecie miejsce.

Zawodnik z Białegostoku był o krok od zajęcia lepszej lokaty. Z drugim Białorusinem Iwanem Cichanem przegrał o 6 centymetrów. Po złoto sięgnął Dilszod Nazarow z Tadżykistanu (78,68 m).

* * *

Wyniki:

1. Dilszod Nazarow (Tadżykistan) – 78,68 m
2. Iwan Cichan (Białoruś) – 77,79
3. Wojciech Nowicki (Polska) – 77,73
4. Diego Del Real (Meksyk) – 76,05
5. Marcel Lomnicky (Słowacja) – 75,97
6. Ashraf Amgad Elseify (Katar) – 75,46
7. Krisztian Pars (Węgry) – 75,28
8. David Soderberg (Finlandia) – 74,61

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl