IO w Rio 2016. Udany początek polskich deblistów!

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski od wygranej rozpoczęli swój udział w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro. Polski debel w dwóch setach pokonał reprezentantów Indii Rohana Bopannę oraz Leandera Paesa 6:4, 7:6.

Pierwszy set od samego początku był niezwykle zacięty i wyrównany. Dopiero w piątym gemie jako pierwsi przełamanie uzyskali Bopanna i Paes (2:3). Na szczęście chwilę później w podobny sposób – i to trzykrotnie – odpowiedzieli biało-czerwoni, którzy dzięki wygranej w dziesiątej odsłonie „na sucho” objęli prowadzenie w całym meczu (6:4).

W drugiej partii natomiast oba duety zdecydowanie lepiej radziły sobie przy własnych serwisach. Zarówno Polacy, jak i zawodnicy z Indii konsekwentnie utrzymywali swoje podania – tak było do stanu 5:5, gdy przewagę przełamania uzyskali Hindusi. Nasz debel nie pozostawał jednak dłużny. W kolejnym gemie odebrał bowiem zagrywkę przeciwnikom, a w tie-breaku, w którym rywale mieli piłkę setową, potrafił wyjść z dużych opresji i tym samym zakończyć spotkanie (7:6).

W kolejnej rundzie Kubot i Matkowski zmierzą się z parą David Ferrer/Roberto Bautista. Hiszpanie pokonali dziś Czechów Lukasa Rosola oraz Radka Stepanka 6:1, 6:4.

***

I runda gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot/Marcin Matkowski (Polska) – Rohan Bopanna/Leander Paes (Indie) 6:4, 7:6(6)