fot. PAP/Adam Warżawa

IO w Rio 2016. Tradycja podtrzymana – Mikołajczyk i Naja na podium!

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk wywalczyły brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio. W zmaganiach K2 500 m biało-czerwone uległy tylko Węgierkom i Niemkom. To szósty krążek Polaków w Brazylii i trzeci brązowy.


Po udanych zmaganiach w wioślarstwie przyszedł czas na kajakarstwo. W nim również mieliśmy swoich faworytów. Należał do nich duet Karolina Naja i Beata Mikołajczyk, który na podium igrzysk olimpijskich stanął przed czterema laty w Londynie.

Karolina Naja Beata Miko³ajczykDecydujący wyścig w K2 na dystansie 500 m biało-czerwone rozpoczęły bardzo udanie. Na półmetku utrzymywały się w ścisłej czołówce. Na finiszu pewne było, że medale przypadną Polkom, Niemkom i Węgierkom. Jako pierwsze linię mety przekroczyły Gabriella Szabo i Danuta Kozak, które o 0,051 sek. wyprzedziły Franziskę Weber i Tinę Dietze. Do triumfatorek Naja i Mikołajczyk straciły 1,5 sek. Na ostatnich metrach utrzymały wcześniej wypracowaną przewagę nad Ukrainkami.

To szósty medal Polaków na igrzyskach w Rio. Wcześniej po złoto sięgnęły: Anita Włodarczyk (rzut młotem), a także duet Magdalena Fularczyk-Kozłowska/Natalia Madaj (dwójka podwójna). Srebro wywalczył Piotr Małachowski (rzut dyskiem), zaś brąz Rafał Majka (kolarstwo) i wioślarska czwórka podwójna pań.

* * *

Wyniki:

1. Gabriella Szabo i Danuta Kozak (Węgry) – 1:43,687
2. Franziska Weber i Tina Dietze (Niemcy) – 1:43,738
3. Karolina Naja i Beata Mikołajczyk (Polska) – 1:45,207
4. Anastasiia Todorova i Inna Hryshchun (Ukraina) – 1:45,868
5. Elena Aniushina i Kira Stepanova (Rosja) – 1:46,319
6. Nadzeya Liapeshka i Maryna Litvinchuk (Białoruś) – 1:46,967

Sport.RIRM

drukuj