Formuła 1. Ricciardo z rekordem toru, wolne tempo Williamsa

Daniel Ricciardo z Red Bulla wykręcił najlepszy czas drugiego dnia przedsezonowych testów Formuły 1 w Barcelonie. Rezultat 1:18.047 to nieoficjalny rekord toru. Jutro za kierownicą Williamsa FW41 zasiądzie Robert Kubica.


Ricciardo pracował dziś najwięcej. W ciągu drugiego dnia testów pokonał 165 okrążeń. Tak szybko jak Australijczyk, nikt w Barcelonie jeszcze nie jechał. Do wyniku 1:18.047 próbowali zbliżyć się kierowcy Mercedesa. Lewis Hamilton był o ponad 0,3 sek. wolniejszy. Jeszcze więcej stracił Valtteri Bottas.

Problemy ponownie miał McLaren. Awaria utrudniła prace Fernando Alonso. Hiszpan pokonał 57 okrążeń i miał szósty wynik dnia. Na torze przebywał najkrócej ze wszystkich kierowców.

Zawodnicy Williamsa – Lance Stroll i Siergiej Sirotkin – pokonali łącznie 143 okrążenia. Szybszy – z 10. rezultatem – był Kanadyjczyk. Kłopoty z samochodem nie ominęły Rosjanina, który miał najgorszy wynik dnia. Przez godzinę bolid pozostawał w garażu. Poprawki nie przyniosły oczekiwanych efektów. Sirotkin jechał wolno. Do Ricciardo stracił ponad 4 sekundy. Jego wynik był o blisko półtorej sekundy słabszy od tego, co pokazał 13. Charles Leclerc z Saubera.

Jutro za kierownicą Williamsa FW41 zasiądzie Robert Kubica. Polak pojedzie w porannej sesji.

Sport.RIRM

drukuj