fot. PAP/EPA

Formuła 1. Kubica wolniejszy od Russella

Robert Kubica wykręcił najsłabszy rezultat drugiego treningu przed GP Kanady. Wcześniej na torze – zamiast Polaka – pojawił się kierowca testowy Williamsa Nicholas Latifi.


Brak Polaka w trakcie pierwszej sesji treningowej wcale nie oznacza, że jego pozycja w zespole słabnie. Podobnie jak przed rokiem szansę od Williamsa otrzymywał właśnie Kubica, tak teraz doświadczenie za kierownicą zbiera Nicholas Latifi. Kanadyjczyk pojechał przyzwoicie. Był ostatni, ale w z Georgiem Russellem przegrał nieznacznie.

Występ Latifiego wymagał od Kubicy sporego wysiłku w drugiej sesji treningowej. Polak pokonywał kolejne kilometry i poprawiał swój rezultat. Ostatecznie udało mu się osiągnąć 1:15.287. To sporo lepiej niż Latifi, ale i tak wolniej od Russella. Brytyjczyk w kolejnej rundzie odnotował 1:15.036.

Strata Williamsa wciąż jest spora. Poza Antonio Giovinazzim wszyscy inni jadą zdecydowanie szybciej od Kubicy i Russella. Do najlepszego na drugim treningu Charlesa Leclerca zespół z Grove stracił około 3 sekund. Problemy miał Lewis Hamilton, który zahaczył o bandę.

Tor w Kanadzie jest do tej pory jedynym, na jakim wygraną odniósł Robert Kubica.

Sport.RIRM

drukuj