Euro 2016. Modrić zapewnił zwycięstwo Chorwacji

Reprezentacja Chorwacji pokonała Turcję 1:0 w pierwszym meczu grupy D piłkarskich mistrzostw Europy. Jedynego gola na wagę trzech punktów zdobył w 41. minucie Luka Modrić.

Grupowe starcie Turków z Chorwatami było rewanżem za ćwierćfinałowe spotkanie z mistrzostw Europy w 2008 roku, kiedy to piłkarze z Azji Mniejszej wyeliminowali drużynę z Bałkanów po serii rzutów karnych.

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando podopiecznych Ante Cacicia. Okazję na otworzenie wyniku miał Ivan Rakitić, ale po centrze Darijo Srny przymierzył minimalnie niecelnie. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem gry w środkowej strefie Group D Turkey vs Croatiaboiska. W 27. minucie Volkana Babacana zaskoczyć próbował Milan Badelj, ale turecki golkiper zdołał złapać futbolówkę. W odpowiedzi celnie główkował Ozan Tufan, jednak Danijel Subasić nie miał większych problemów z interwencją. W 41. minucie wynik spotkania otworzył Luka Modrić. Pomocnik dopadł do wybitej przed szesnastkę piłki i strzałem z powietrza umieścił ją w siatce.

Po przerwie doskonałą okazję zmarnował Darijo Srna. 34-latek nie trafił choćby w światło bramki z zaledwie dziesięciu metrów. Swojej szansy szukał Marcelo Brozović. Chorwatowi brakowało jednak precyzji w wykończeniu akcji stwarzanych Group D Turkey vs Croatiamu przez kolegów. W 72. minucie w poprzeczkę, po dośrodkowaniu Mario Mandzukicia, trafił aktywny w dzisiejszym spotkaniu Ivan Perisić. Skrzydłowy, grający na co dzień w Interze Mediolan, mógł podwyższyć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam Babacanem trafił prosto w niego. Piłkarze z Azji Mniejszej bili głową w mur. Nie potrafili przedostać się w pole karne rywali, a jeśli już to zrobili, to ciężko było im oddać choćby celny strzał.

Chorwacja ostatecznie wygrała 1:0 i tym samym prowadzi w tabeli grupy D, ale dopiero jutro swój mecz rozegrają Hiszpanie, którzy zmierzą się z Czechami.