fot. PAP/Piotr Nowak

Eliminacje do Euro 2024. „Biało-Czerwoni” pokonali Albanię

Jest pierwsze zwycięstwo piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy 2024. „Biało Czerwoni” pokonali Albanię (1:0). Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Karol Świderski. 

Po bolesnej przegranej z Czechami (1:3) nie było innej możliwości, mecz z Albanią na Stadionie Narodowym trzeba było wygrać. Ta sztuka naszym piłkarzom się udała. Było to jednak skromne zwycięstwo, odniesione po golu w 41. minucie Karola Świderskiego.

– Uważam, że najważniejsza była wygrana. Po przegranej zwycięstwo jest istotne, żeby skonsolidować pewne procesy. Za nami niecały tydzień pracy. Mieliśmy parę treningów. Możemy poprawić wiele rzeczy, jeśli chodzi o środek pola i operowanie piłką. Natomiast będziemy to budować krok po kroku. Zwycięstwa na pewno w tym pomagają – mówił po meczu selekcjoner reprezentacji Polski, Fernando Santos.

Trener docenił podejście zawodników. Jak mówił, było ono pełne poświęcenia. Widać było solidarność na boisku, wszyscy sobie pomagali.

– Bardzo mi się podobało wsparcie publiczności. To jest niezwykle istotne. (…) Chcę podziękować wszystkim obecnym na stadionie i przed telewizorami, którzy cierpieli z tą reprezentacją, czekając zwycięstwa. To jest dla nas bardzo ważna – zaznaczył Fernando Santos.

Trener podkreślił, że przed reprezentacją jeszcze sporo pracy, ale na to będzie więcej czasu przed kolejnym spotkaniem eliminacyjnym. Reprezentacja Polski zdąży rozegrać jeszcze spotkanie towarzyskie. Selekcjoner chce, by „Biało-Czerwoni” grali bardziej widowiskowy futbol, ale by przede wszystkim gra była skuteczna.

– Treningi będą nam dawać dużo odpowiedzi. Czym innym jest obserwowanie drużyny czy piłkarzy w telewizji, a inną rzeczą jest obserwowanie tego na treningach. Selekcjoner obserwując jednostki treningowe może dojść do innych wniosków – powiedział portugalski szkoleniowiec.

Kolejnym rywalem naszej reprezentacji w ramach eliminacji mistrzostw Europy będzie Mołdawia, która w poniedziałek bezbramkowo zremisowała z Czechami.

TV Trwam News

drukuj