Ekstraklasa. Zwycięstwa Rakowa i Widzewa

W poniedziałkowych spotkaniach 12. kolejki PKO BO Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał Miedź Legnica (1:0). Z kolei w Gliwicach miejscowy Piast uległ Widzewowi Łódź (1:2).

Raków Częstochowa w spotkaniu z beniaminkiem Ekstraklasy walczył o zajęcie fotela ligowego lidera. Defensywa Miedzi Legnica została sforsowana już w 2. minucie. Wtedy to pięknie z rzutu wolnego przymierzył Ivi Lopez. Gospodarze przeważali, często przebijając się przez linię obrony przyjezdnych. Próby Vladyslava Kochergina, Patryka Kuna czy hiszpańskiego lidera „Medalików” były albo niecelne, albo zbyt słabe, żeby zaskoczyć golkipera. Niestety, jeszcze przed przerwą Lopez musiał opuścić boisko wskutek nabawienia się urazu.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. Częstochowianie dalej naciskali, ale wciąż nie byli w stanie podwyższyć prowadzenia. Z kolei piłkarze Miedzi nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywali. Dodatkowo, w doliczonym czasie gry Santiago Naveda został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Ostatecznie legniczanie zanotowali ósmą porażkę w bieżącym sezonie i  dorobkiem pięciu punktów są na ostatnim miejscu w tabeli. Z kolei podopieczni Marka Papszuna z 26 „oczkami” awansowali na pozycję lidera.

***

Znacznie lepiej radzi sobie inny z beniaminków – Widzew Łódź. Zespół prowadzony przez Janusza Niedźwiedzia wciąż znajduje się w czołówce ligi i niewiele traci do miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach. Na drugim biegunie znajduje się Piast, który w Gliwicach walczył o przełamanie passy dwóch porażek z rzędu. Od początku więcej okazji podbramkowych kreowali goście i to oni objęli prowadzenie w 27. minucie. Patryk Stępiński posłał świetne podanie do Jordiego Sancheza. Ten z zimną krwią pokonał golkipera.

Niewiele się działo po zmianie stron. Rywalizacja rozkręciła się w ostatnim kwadransie. W 82. minucie „Widzewiacy” ruszyli z kontratakiem. Sanches ruszył lewą stroną, po czym podał do Kristoffera Hansena. Norweg minął dwóch rywali, i precyzyjnym uderzeniem podwyższył na 2:0.

Piast zdołał odpowiedzieć za sprawą Michaela Ameyaw, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Gliwiczanie nie byli w stanie zmienić już rezultatu meczu, przez co odnieśli trzecią ligową porażkę z rzędu.