Ekstraklasa. Wisła zwycięża dzięki bramce w końcówce spotkania

W ramach 2. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków pokonali na własnym stadionie BrukBet Termali Nieciecza 1:0. Gola zapewniającego gospodarzom komplet punktów zdobył Petar Brlek.

Zarówno Kiko Ramirez, jak i Mariusz Rumak zdecydowali się na wystawienie w wyjściowym składzie dwóch nominalnych napastników. Kibice zgromadzeni na stadionie przy Reymonta mogli więc spodziewać się ofensywnej gry, której na początku spotkania nie brakowało. Obie drużyny starały się konstruować kolejne ataki, lecz i jedni i drudzy nie mogli znaleźć sposobu na przejście defensywy rywala. Po kwadransie tempo meczu znacznie zmalało, przez co zawodnicy głównie pojedynkowali się w środku pola.

W 33. minucie Fran Velez próbował przerwać panującą bezsilność, posyłając perfekcyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego między bramkarza a obrońców Termaliki. Nikt jednak nie zdołał sięgnąć futbolówki, która ostatecznie trafiła w słupek. W doliczonym czasie pierwszej połowy ponownie pokazał się Velez. Hiszpan odebrał piłkę i wyprowadził kontratak. Swoim podaniem wyrzucił do boku pola karnego Carlosa Lopeza, który odegrał do Patryka Małeckiego, a ten uderzeniem zza „szesnastki” trafił w słupek.

Po zmianie stron nadal częściej starała się atakować Wisła. Strzały oddawali Tomasz Cywka, Zdenek Ondrasek czy Petar Brlek. Za każdym razem futbolówka mijała jednak cel. W 68. minucie udanie interweniował Jan Mucha. Słowak nie dał się pokonać Carlosowi Lopezowi, który groźnie przymierzył z linii szesnastego metra. Przewagę gospodarzy udokumentował w końcówce Petar Brlek. Krakowianie po wybronionym rzucie rożnym ruszyli z kontratakiem. Następnie piłka została zagrana na lewe skrzydło, skąd centre w „szesnastkę” rywali posłał Maciej Sadlok. Do futbolówki dopadł Chorwat i głową skierował ją do siatki, zapewniając Białej Gwieździe wygraną.

Wisła, dzięki kompletowi punktów, wskoczyła na fotel lidera Lotto Ekstraklasy. Zostanie na nim przynajmniej do jutra. Termalica natomiast po raz drugi z rzędu przegrała różnicą jednego gola, w efekcie czego zamyka ligową tabelę.