Ekstraklasa. Remis w meczu na dnie tabeli

Starcie dwóch dotychczas najsłabszych drużyn w Ekstraklasie zakończyło się podziałem punktów. Pogoń Szczecin dała urwać sobie prowadzenie w końcowej fazie gry i ostatecznie zremisowała z Piastem Gliwice 2:2.

Spotkanie w Szczecinie rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem. To efekt ulewy, która przetaczała się przez miasto niemal przez cały dzień.

Stan murawy nie przeszkodził w zdobywaniu goli. Już w 3. minucie piłka – po interwencji obrońców – trafiła do Joela Valencii, który płaskim strzałem pokonał Łukasza Załuskę. Kwadrans później do remisu doprowadził Adam Frączczak. Napastnik Portowców dobił futbolówkę po niepewnej interwencji Dobrivoja Rusova, kiedy to golkipera Piasta próbował zaskoczyć Jakub Piotrowski. To właśnie pomocnik Pogoni mógł dać swojej ekipie prowadzenie, ale fatalnie przestrzelił z pięciu metrów.

Po zmianie stron – aż do 65. minuty – nie działo się zupełnie nic. Wtedy to Frączczak podał płasko do Spasa Deleva, a Bułgar z kilku metrów wbił piłkę do bramki. Dziesięć minut później skrzydłowy miał nieco mniej szczęścia. Futbolówka po jego uderzeniu zatrzymała się bowiem na poprzeczce. W końcówce rykoszet – po uderzeniu Aleksandra Sedlara – sprawił, że przy piłce znalazł się Martin Bukata. Snajper gliwiczan zdołał pokonać Załuskę z ostrego kąta i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Piast ma siedem oczek przewagi nad ostatnią w tabeli Pogonią Szczecin. Portowcy, choć przerwali serię pięciu porażek z rzędu, to nie wygrali już jedenastego spotkania z kolei.