Ekstraklasa. Pogoń Szczecin wróciła na fotel lidera

W piątkowych meczach 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec zremisowała u siebie z Jagiellonią Białystok (1:1). Z kolei Pogoń Szczecin wysoko ograła Radomiaka Radom (4:0).

W pierwszym piątkowym spotkaniu Stal Mielec podejmowała Jagiellonię Białystok. Gospodarze wykazywali nieco większą inicjatywę w pierwszej połowie, ale to goście mieli najlepszą okazję na zdobycie bramki. Rafał Strączek naprawił jednak swój błąd i powstrzymał uderzenie z kilku metrów.

Po zmianie stron na prowadzenie wyszła Jagiellonia. Miłosz Matysik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Bojana Nasticia. Stal nie poddawała się i ciągle dążyła do wyrównania. Udało się to w 90. minucie. Wtedy to Konrad Wrzesiński płaskim strzałem z kilku metrów pokonał golkipera. Remis oznacza, że białostoczanie zdobyli swój pierwszy punkt w historii spotkań w Mielcu, natomiast gospodarze utrzymali w tabeli dwupunktową przewagę nad „Jagą”.

***

Pogoń Szczecin po porażce z Lechem Poznań (0:3) była niezwykle zmotywowana do jak najszybszego zatarcia złego wspomnienia. Determinacja przyniosła skutek już w 6. minucie, kiedy to Kamil Drygas głową pokonał Filipa Majchrowicza. „Portowcy” najpoważniejsze zagrożenie tworzyli po stałych fragmentach gry. Zmieniło się to po zmianie stron, kiedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Luizao. Od tego czasu szczecinianie znacznie lepiej radzili sobie również przy rozgrywaniu futbolówki. Chwilę po wykluczeniu Brazylijczyka z gry na 2:0 podwyższył Kóstas Triantafyllópoulos. W 76. minucie z okolicy szesnastego metra golkipera pokonał Mateusz Łęgowski. Dla 19-latka jest to pierwszy gol w Ekstraklasie. Niedługo później wynik spotkania ustalił Juan Carlos Silva, który po podanie Rafała Kurzawy znalazł się sam na sam z Majchrowiczem i pewnie wygrał ten pojedynek.

Dzięki zwycięstwu Pogoń powróciła na pierwsze miejsce w tabeli. Z fotela lidera czekają teraz na rezultat rywalizacji Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa.