Ekstraklasa. Pogoń ratuje remis w końcówce

Pogoń Szczecin zremisowała przed własną publicznością z Cracovią 1:1 w meczu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy. Na gola Mateusza Szczepaniaka odpowiedział w końcówce spotkania Dawid Kort.

Oba zespoły przed dzisiejszym spotkaniem sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli, mając w dorobku po osiem punktów. To gracze Portowców znajdowali się jednak na fali wznoszącej, wygrywając dwa ostatnie pojedynki z rzędu. Z kolei Cracovia w dwóch poprzednich kolejkach wywalczyła tylko jedno oczko.

Już pierwsza groźna akcja Pasów przyniosła im powodzenie. W 9. minucie kiks Jakuba Czerwińskiego wykorzystał Mateusz Szczepaniak Mateusz WdowiakMateusz Szczepaniak, który skutecznie uderzył z kilkunastu metrów. Chwilę później próbował odpowiedzieć Spas Delew, jednak ten minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale z czternastu metrów. W kolejnych minutach gospodarze szukali swoich szans w ataku pozycyjnym, ale goście umiejętnie się bronili. Gra nieco się zaostrzyła, czego efektem były żółte kartki dla piłkarzy Cracovii oraz Pogoni. Boiskowa brutalność nie przyniosła jednak korzyści żadnej ze stron. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem podopiecznych Jacka Zielińskiego.

W pierwszych minutach po wznowieniu gry żadna z drużyn nie osiągnęła zdecydowanej przewagi. W 53. minucie Dawid Kortgospodarze mieli rzut wolny, jednak po zagraniu Rafała Murawskiego szczecinianie nie stworzyli zagrożenia pod bramką Grzegorza Sandomierskiego. W dalszej fazie meczu kilkukrotnie bliscy podwyższenia prowadzenia byli przyjezdni, ale z próbami Sebastiana Stebleckiego i Mateusza Szczepaniaka w dobrym stylu poradził sobie Dawid Kudła, a po strzale Marcina Budzińskiego futbolówka trafiła w słupek. Niewykorzystane szanse zemściły się na Pasach w 89. minucie. Wówczas do remisu doprowadził Dawid Kort, który potężnym uderzeniem sprzed pola karnego ustalił wynik spotkania na 1:1.

Podział punktów nie zmienił znacząco sytuacji obu zespołów w tabeli. Zarówno Pogoń, jak i Cracovia mają w dorobku po dziewięć punktów i zajmują miejsca w środku ligowej stawki. W następnej kolejce Portowcy zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań, natomiast krakowianie podejmą u siebie Lechię Gdańsk.