Puchar Włoch. Piąty triumf Napoli

Piłkarze Napoli po raz piąty wywalczyli Puchar Włoch. W sobotę w finale w Rzymie pokonali Fiorentinę 3:1 (2:1). W pokonanej drużynie całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Rafał Wolski.

Ostatnio Napoli z tego trofeum cieszyło się w 2012 roku. Wcześniej triumfowało w 1962, 1976 i 1987. Podopieczni Rafy Beniteza świetnie rozpoczęli spotkanie. Dzięki dwóm bramkom Lorenzo Insigne już po 17 minutach prowadzili 2:0.

Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola strzelił Peruwiańczyk Juan Vargas, ale na więcej Fiorentiny nie było stać, mimo że od 79. minuty grała z przewagą jednego zawodnika. Wówczas drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną zobaczył Szwajcar Goekhan Inler. Już w doliczonym przez sędziego czasie gry zwycięstwo Napoli przypieczętował Belg Dries Mertens.

Finał rozpoczął się z ponad półgodzinnym opóźnieniem. Co najmniej trzy osoby zostały ranne w zamieszkach, do których doszło przed spotkaniem. Stan jednej z nich jest krytyczny. Wieść o dramatycznych wydarzeniach dotarła na stadion i część kibiców Napoli protestowała przeciwko rozpoczęciu meczu.

Fiorentina – Napoli 1:3
Juan Vargas 28 – Lorenzo Insigne 11, 17, Dries Mertens 90+2

PAP

drukuj