Ekstraklasa. Podbeskidzie wywozi punkt ze Szczecina

Po dwóch porażkach z rzędu Podbeskidzie Bielsko-Biała w końcu z kolejnym punktem w Ekstraklasie. Tym razem beniaminek zdołał wywalczyć punkt na boisku Pogoni Szczecin, remisując 1:1 w rozegranym awansem meczu 10. kolejki rozgrywek. Górale przerwali również serię czterech meczów Portowców bez straconej bramki.

Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)
Adrian Benedyczak 72′ – Kamil Biliński 29′

Pandemia koronawirusa daje się we znaki również piłkarzom polskiej Ekstraklasy. Z tego powodu odwołano trzy spotkania 9. ligowej kolejki, zaś mecz 10. kolejki pomiędzy Pogonią a Podbeskidziem – zaplanowany pierwotnie na 21 listopada – postanowiono rozegrać wcześniej. Faworytem tego starcia byli Portowcy, którzy jedyną ligową porażkę w tym sezonie zaliczyli 22 sierpnia.

Początek tego pojedynku do zdecydowany atak gospodarczy. Po strzale Alexandra gorgona piłka trafiła słupek, a chwilę później sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Michał Kucharczyk. Podbeskidzie przetrzymało napór rywali i odpowiedziało skuteczną akcją w 29. minucie. Kamil Biliński ograł w polu karnym Pogoni dwóch rywali, a następnie strzałem z 15 metrów zakończył serię Dante Stipicy, który w czterech poprzednich spotkaniach zachował czyste konto. Górale przed przerwą mogli podwyższyć prowadzenie, jednak Maksymilian Sitek nie trafił w bramkę z kilku metrów.

W drugiej połowie bielszczanie postawili na defensywę, zaś Portowcy próbowali wyrównać stan rywalizacji. W 64. minucie goście mieli jeszcze jedną szansę na zdobycie drugiego gola, jednak tym razem zabrakło szczęścia Marko Roginiciowi. Stare piłkarskie przysłowie mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą – tak było również w meczu w Szczecinie. W 72. minucie Pogoń doprowadziła do remisu. Do futbolówki zagranej w pole karne gości doszedł Luka Zahović i upadając zagrał w pole bramkowe, a tam znalazł się Adrian Benedyczak, który odwrócił się i mimo asysty obrońców pokonał bramkarza rywali. Po remisie z Podbeskidziem Portowcy zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 15 punktów. Górale z 6 punktami na koncie plasują się na czternastej pozycji w stawce.