Ekstraklasa. Piast Gliwice pokonał Stal Mielec w ostatnim tegorocznym meczu Ekstraklasy

Piast Gliwice pokonał na własnym terenie Stal Mielec (3:0) w ramach meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Tym samym podopieczni Aleksandara Vukovicia utrzymali się na zwycięskim kursie. Było to ostatnie ligowe spotkanie w tym roku.

Gliwiczanie borykają się z problemem obsadzenia pozycji napastnika. W zaistniałej sytuacji trener Aleksandar Vuković zdecydował się na wystawienie w wyjściowym składzie debiutującego Piotra Urbańskiego. Ten jednak w pierwszej połowie dopasował się do obrazu gry i niczym się nie wyróżnił. 19-latek został zmieniony w przerwie. Razem z nim boisko opuścił Miłosz Szczepański.

Po zmianie stron gra Piasta uległa zdecydowanej poprawie. Już w 51. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Damian Kądzior dośrodkował w pole karne. Ariel Mosór przedłużył zagranie, a akcję uderzeniem głową skutecznie zamknął Tomas Huk. Po nieco ponad godzinie gry było już 2:0. Michael Ameyaw wpadł w pole karne. Podał wzdłuż piątego metra. Kamil Pajnowski próbował wybić futbolówkę. Ta jednak trafiła pod nogi Jorge Felixa, który z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie.

Goście nie potrafili wypracować groźnych akcji pod polem karnym rywali. Z kolei ich rywale wciąż utrzymywali dobry rytm. W 73. minucie potwierdził to Kądzior. Pomocnik uderzył z rzutu wolnego. Piłkę głową odbił Piotr Wlazło, czym zmylił bramkarza. W efekcie Mateusz Kochalski nie zdążył z interwencją i po raz trzeci musiał skapitulować.

Nieliczne akcje ofensywę zespołu trenera Kieresia w ostatnich minutach nie przyniosły żadnych efektów i gospodarze mogli się cieszyć z czwartego w sezonie, a drugiego z rzędu zwycięstwa.