Ekstraklasa. Nikolić nie zwalnia tempa, wysokie zwycięstwo Legii

Legia Warszawa pokonała u siebie Jagiellonię Białystok 4:0 w meczu 22. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Dwie bramki dla wicemistrzów Polski zdobył Nemanja Nikolić, który pewnie zmierza po koronę króla strzelców rozgrywek. Wygrana pozwoliła podopiecznym Stanisława Czerczesowa zbliżyć się na trzy punkty do lidera tabeli Piasta Gliwice.

Piłkarze Legii wychodząc na murawę zdawali sobie sprawę, że w przypadku wygranej z ekipą z Białegostoku mogą zniwelować stratę do Piasta Gliwice, który zaledwie zremisował w starciu z Górnikiem Łęczna (0:0).

Micha³ Kucharczyk  Matija SirokGospodarze wyszli na prowadzenie już w 8. minucie gry. Z lewej strony piłkę w pole karne posłał Aleksandar Prijović, a dogrania nie przeciął Sebastian Madera, który się poślizgnął. Futbolówka trafiła do Nemanji Nikolicia, a Węgier pewnym strzałem pokonał Bartłomieja Drągowskiego. W 16. minucie wicemistrzowie Polski strzelili drugiego gola. W pole karne gości wbiegł Tomasz Jodłowiec, wycofał piłkę do Prijovicia, ten próbował uderzyć, ale wyszła z tego… asysta przy trafieniu Michała Kucharczyka. W 41. minucie z sytuacją dwóch na jednego wyszli gracze Jagiellonii. Fiodor Cernych zagrał futbolówkę do wbiegającego w pole karne Karola Mackiewicza, a ten w dość prostej sytuacji fatalnie skiksował, uderzając piłkę piszczelem.

Nemanja NikoliæKolejne gole padły już po przerwie. W 58. minucie futbolówkę w pole karne białostoczan wrzucił z autu Artur Jędrzejczyk, w zamieszaniu głową do Nikolicia zgrał ją… skrzydłowy gości Przemysław Frankowski, a Węgier po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Podopiecznych Michała Probierza dobił jeszcze w 85. minucie Tomasz Jodłowiec, który ładnie przymierzył po długim rogu bramki rywali z okolic osiemnastego metra.

Legia, dzięki dzisiejszej wygranej, ma w dorobku 43 punkty i traci już tylko trzy oczka do lidera z Gliwic. Jagiellonia spadła na 11. miejsce w tabeli. Zespół z Podlasia ma na koncie 25 punktów.