Ekstraklasa. Lechia rozpoczęła pogoń za najlepszymi

Lechia Gdańsk od zwycięstwa rozpoczęła rywalizację w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy. Biało-zieloni pokonali przed własną publicznością Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 2:0, a do siatki rywali trafiali Lukas Haraslin i Marco Paixao.

Grupa mistrzowska i podział punktów przez dwa oznaczał dla Lechii powrót do walki o najwyższe cele. Straty do najlepszych są do odrobienia. Sezon zasadniczy podopieczni Piotra Nowaka kończyli porażką z Pogonią Szczecin. Nową odsłonę w postawie klubu miał zagwarantować dzisiejszy pojedynek z Termaliką, która miejsce w najlepszej ósemce zagwarantowała sobie skromnymi triumfami nad Piastem Gliwice (1:0) i Koroną Kielce (1:0).

Gospodarze nie mogli wyobrazić sobie lepszego początku. W 3. minucie widowiska – po podaniu Marco Paixao – na strzał w kierunku bliższego słupka zdecydował się Lukas Haraslin. Piłka zatrzepotała w siatce Słoni. 1:0! Szybka odpowiedź przyjezdnych nie była wcale wykluczona. Gdyby lepiej w pojedynku sam na sam z Dusanem Kuciakiem zachował się Martin Miković, kibice w Gdańsku zobaczyliby drugiego gola.

Kolejne trafienie dla biało-zielonych przez długi czas wisiało w powietrzu. Po podaniu Rafała Wolskiego do Marco Paixao, ten ostatni zbyt długo zwlekał ze strzałem. Mając przed sobą tylko golkipera rywali, pozwolił by wyprzedził go Artem Putiwcew. Co nie udało się przed przerwą, stało się faktem w drugiej odsłonie widowiska. Paixao precyzyjną podcinką wykończył centrę Simeona Sławczewa i ustalił wynik na 2:0.

Leciały kolejne minuty, a zadowolona z rezultatu Lechia nie forsowała tempa gry. Termalica nie nawiązała walki z silniejszym rywalem i z Gdańska wyjeżdża bez zdobyczy punktowej. Trzy punkty oznaczają dla podopiecznych Piotra Nowaka awans na trzecie miejsce w tabeli rozgrywek (30 punktów). Słonie – z dorobkiem 21 oczek – plasują się na 7. pozycji.