fot. Paweł Skraba

Dycha Pod Krokwią z udziałem Joanny Jóźwik

Zaplanowany na piątek 10 września wieczorny bieg Dycha Pod Krokwią w Zakopanem na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu ma swojego ambasadora. Uczestnikom, którzy zdecydują się wziąć udział w atrakcyjnym wydarzeniu u stóp Tatr towarzyszyć będzie Joanna Jóźwik, znakomita polska biegaczka, uczestniczka najważniejszych światowych imprez, w tym także niedawnych igrzysk olimpijskich.

Bieg Dycha Pod Krokwią w swojej inauguracyjnej odsłonie przeprowadzony zostanie na nowoczesnych obiektach Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Dla uczestników przygotowano wymagającą trasę. Pokonanie trzech pętli długości ok. 3,7 kilometra każda sprawi, że zaliczą łączny dystans 10 km. Start i metę wyznaczono na terenie stadionu lekkoatletycznego, a bieg poprowadzi głównie odcinkami asfaltowymi i w części szutrowo-kamienistymi. W całości trasa będzie oświetlona. Na podkreślenie zasługuje jej widowiskowość, którą z jednej strony gwarantują malownicze górskie widoki, ale również imponująca infrastruktura sportowa z najwyżej położonym boiskiem piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią w Polsce i kompleksem skoczni narciarskich Średnia Krokiew na czele.

Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej „Flow” przy partnerskim udziale COS-OPO w Zakopanem oraz finansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zapisy trwają do 31 sierpnia pod linkiem https://bgtimesport.pl/zawody/info/id/535.

Zanim biegacze przystąpią do rywalizacji open oraz w przewidzianych kategoriach wiekowych ujętych w ramach Dychy Pod Krokwią, zaliczą wspólną rozgrzewkę pod fachowym okiem Joanny Jóźwik, medalistki Mistrzostw Europy i olimpijki z Rio de Janeiro oraz Tokio w biegu na 800 metrów.

fot. Paweł Skraba

Zakopane jest miejscem, w którym często przebywam i w którym czuję się bardzo dobrze. Wykorzystując doskonałe warunki mogę w pełni komfortowo doskonalić swoją formę. Biega się tu naprawdę przyjemnie. Ale najlepiej przekonać się o tym na własnej skórze – mówi reprezentantka Polski.

Dzień po wspomnianym biegowym wydarzeniu, którego Joanna Jóźwik będzie ambasadorem, rozpocznie pod Tatrami tygodniowy obóz „JJ Run Camp”, przeznaczony dla kobiet i obejmujący prócz profesjonalnych treningów biegowych również konsultacje z dietetyczką czy fizjoterapeutką.

Jeżeli kochasz biegać lub chcesz zacząć, ale nie wiesz jak – ten obóz jest dla Ciebie! Potrzebujesz wsparcia i inspiracji? Chcesz poznać nowych ludzi? Naładować się pozytywną energią, potrzebną do działania i wzmocnić swoją sferę mentalną? Jeśli tak, to warto do nas dołączyć – zachęca biegaczka.

Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl