fot. PAP/EPA

Czołowy polski żużlowiec jednak na dopingu. Pozytywny wynik próbki B

Oficjalny serwis reprezentacji Polski na żużlu poinformował dziś o pozytywnym wyniku próbki B badań antydopingowych Patryka Dudka. Pismo w tej sprawie Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie przekazała do Polskiego Związku Motorowego.

Wyniki badań są ostateczne, zatem Główna Komisja Sportu Żużlowego ukarze zawodnika SPAR Falubazu Zielona Góra zgodnie z obowiązującymi przepisami antydopingowymi. Art. 319 zakłada w takim wypadku wysoką karę pieniężną (od 5 do 50 tys. złotych) oraz zawieszenie na okres od 6 miesięcy. Żużlowiec może również zostać zdyskwalifikowany oraz utracić licencję zawodnika na okres od 6 miesięcy do 2 lat. GKSŻ może także zastosować przepisy Międzynarodowej Federacji Motocyklowej w tej sprawie.

Przypomnimy, że w organizmie Dudka wykryto metyloheksanaminę. 22 – letni zawodnik trzykrotnie sięgał z Falubazem Zielona Góra po drużynowe mistrzostwo kraju. W ostatnim sezonie popisał się wysoką średnią 2,111 punktu w biegu. Popularny „Duduś” w 2013 roku wygrał Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów oraz w barwach reprezentacji Polski sięgnął po Drużynowy Puchar Świata.

polskizuzel.pl/Sport/RIRM

drukuj